TL-R470T+ - nie działa przekierowanie portów

Spędziłem nad tym pół dnia i się poddałem.
Mam 3 dostawców Internetu i od każdego dostałem router. Router skonfigurowałem tak, aby od strony LAN miał indywidualną pulę adresacji z zakresu 100-199. Wszystko od 2 do 99 jest przeznaczone na stałą adresację.
Bramy są ustawione w ten sposób:
ISP 1 - 192.168.2.1
ISP 2 - 192.168.2.1
ISP 3 - 192.168.3.1
Na każdym routerze ustawiłem DMZ w ten sposób:
ISP 1 - 192.168.2.2
ISP 2 - 192.168.3.2
ISP 3 - 192.168.4.2
Na TL-R470T+ ustawiłem porty WAN:
WAN 1 - 192.168.2.2
WAN 2 - 192.168.3.2
WAN 3 - 192.168.4.2
Internet chodzi bez problemu. Za Chiny ludowe nie mogę jednak przekierować portów do urządzeń podpiętych do Na TL-R470T+, który ma adresację LAN 192.168.0.X. Przesyłam screeny.
Próbowałem na routerach ISP ręcznego przekierowania portów i też nic.
Kiedy miałem stary router zamiast TL-R470T+ (też TP-Linka) wszystko działało przy tych ustawieniach.
Jakieś pomysły?

[quote="DawidMisiak, post:1, topic:9518"]Na każdym routerze ustawiłem DMZ w ten sposób:
ISP 1 - 192.168.2.2
ISP 2 - 192.168.3.2
ISP 3 - 192.168.4.2[/quote]
Routery mają publiczne IP na WAN-ach?
Próbowałeś zrobić przekierowanie na konkretny interfejs WAN-owy? Przekierowanie (np. dostęp do rejestratorów) sprawdzasz z innego łącza niż te które masz podpięte do TP-linka?

Tak, routery mają publiczne IP na WANach.
Próbowałem robić też oddzielne przekierowania dla każdego WANa w TL-R470T+.
Wyłączyłem Firewalle na routerach i DMZ jest na konkretne stałe IP (tj. na odpowiedni WAN w TL-R470T+).
Przekierowanie testuję z sieci zewnętrznej.

Sprawdzałeś samo przekierowanie na WAN-ie? Podłączając się do podsieci któregoś z WAN-ów i wpisując adres IP np. dla tego platana
192.168.2.1:8011 możesz wejść w konfigurację tej centralki?

Tak, np. podpinam się pod 192.168.2.1, dostaję 192.168.2.100 i wrzucam 192.168.2.2:[nr portu] i przekierowuje.
To chyba jednak jakiś problem na routerach WAN... Router ADSL to też TP-Link - TD-8950N od Orange, ale tam wydaje się być wszystko OK.

Magia! Na routerze ADSL wyłączyłem IP6 i wszystko ładnie poszło! :slight_smile:
Teraz jeszcze muszę ustalić co z LTE.

Wykupiłeś usługę zewnętrznego IP dla LTE? Jaki masz modem/router do LTE?

Nie, nie mam stałego IP dla LTE - używam DDNS'a. Modem to Huawei B315.

Sama domena DDNS nic nie daje, musisz mieć usługę publicznego IP wykupioną u operatora

Panowie, dzięki za pomoc.
DDNS na ADSLu działa bez problemu (odświeża co 5 min, więc zawsze można się zalogować).
Orange na LTE coś blokuje?

Orange domyślnie wszystkich abonentów LTE ukrywa za firewallem i po połączeniu z siecią mobilną (niezależnie czy jest to LTE, UMTS czy GSM) ruter lub modem zawsze uzyskuje prywatny adres IP z puli Orange (typu 10.x.x.x), choć w internecie, sprawdzając na whatismyipaddress.com, widniejesz pod publicznym IP (typu 37.228.x.x) no chyba że w ostatnim czasie coś się zmieniło.

To zaoszczędziliście mi czasu i nerwów. Faktycznie na zewnątrz pokazuje się z IP z puli publicznej, ale nie chcę płacić extra za dynamiczne IP (pozostanie mi logowanie się po ADSLu).

Jeżeli to nowe (max 2lata) rejestratory CCTV to powinny posiadać możliwość logowanie przez chmurę lub p2p.

Rejestratory to tylko 2 z kilku urządzeń, do których chciałbym mieć dostęp z zewnątrz.
Poczytałem na forach, że Orange włącza publiczny IP, jeśli się o to poprosi.

Mały update - Orange daje publiczny adres IP za 5 zł (dynamiczny) lub 15 zł (stały) miesięcznie.
Jeszcze jedno małe pytanie. Niestety ani router ADSL ani LTE nie ma funkcji zdalnego zarządzania (soft okrojony przez Orange). Mogę się do nich dostać jedynie po sieci LAN wywołując numer bramy. Czy istnieje jakiś sposób aby po przekierowaniu portów na TL-R470T+ "wrócić" na bramę?