TL-MR3620 usb hdd oraz ftp

Witajcie kupiłem ten router i kamere ip aby z niej zgrywać mat. video na dysk sieciowy podłączony pod router.
Kamera ma kilka protokołów min ftp i tak:
zgrywa mat. video na lokalny pc zgrywa po ftp na serwer ftp postawionym na lokalnym komputerze.
nie zgrywa mat. video na dysk sieciowy routera a znajduje go i zapisuje scieżkę zapisu. Nie zgrywa na ftp routera mimo że testy połączenia ma pozytywne. Kombinowałem z wymaganiami logowania na udział sieciowy z hasłem i bez=bez rezultatu. Obstawiam problem z uprawnieniami zapisu na podłączony hdd do routera. Jak mogę zmienić soft w routerze aby pozmieniać mu uprawnienia do zapisu czy to w module ftp routera czy też w obsłudze dysku sieciowego podłączanego pod router?

Zacznij od próby (nie napisałeś o zrobieniu takiej) zalogowania się z komputera przez klienta FTP na usera i pass jaki przydzieliłeś dla "udziału" (a precyzyjniej konta) dla kamery i utworzenia/skopiowania pliku na ten podłączony dysk.

Pytanie - w jakim systemie plików masz ten dysk? Zamiast NTFS albo bym go formatował na ext4 (za pomocą routera jeżeli jest taka opcja - dysk będzie nieczytelny dla Windows bez dodatkowego softu, ale linuksowy system w routerze lepiej sobie z nim poradzi) albo exFAT, jeżeli router obsługuje ten format. NTFS (podstawowy format dla Windows współczesnych) to potencjalne źródło wielu problemów.

1.Check hard drive format type
Currently, the FAT/FAT32/NTFS format is supported and some models like C8/C9/C2600/P5 also support exfat/hfs+. However, it does not support ext3, which is a Linux partition format.
Raczej mój budżetowy router nie ma wsparcia dla ext4. Zrobiłem test z fat32 na karcie sd przez czytnik bo hdd mój jak na razie formata nie zaliczy. Łączę się przez ftp z klienta z pc i zapisuję pliki bez problemu.
A z kamery test połączenia przechodzi pozytywnie a nie zapisuje ani po lokalnym ip ani po zewnetrznym (stałym). Mogę ustawić 1 konto dodatkowe dla udostępnianego udziału i też to nic nie zmienia. CZyli reasumując z lokalnego pc zapis na ftp idzie a z kamery niet:(
Jak mogę podejrzeć system routera od strony putty albo inaczej może jakieś logi znajdę co jest nie tak?

No to zostaje przeglądanie logów (o ile są) kamery i routera, może będzie jakaś wskazówka.
Na tym etapie do już debugowanie problemu z winy producentów, którzy robią coś nietypowo - niestety.

Co do dostępu SSH do routera czy kamery - w 99% przypadków oryginalny firmware całkowicie uniemożliwia tego typu dostęp. Tutaj masz tylko możliwość wymiany softu na OpenWRT lub podobny ze wszystkimi zaletami i wadami tego rozwiązania i wtedy wiesz wszystko - możesz spokojnie podglądać co dokładnie robi kamera i co robi źle, o ile problem będzie nadal występował.