TL-MR3420v2 i modem Huawei E1550 - przedziwne zachowanie po uruchomieniu modemu

Witam forumowiczów,
Przychodzę z prośbą o pomoc, gdyż mój nowy modem (MR3420v2) wykończył mnie psychicznie. Usiłuje go zmusić do współpracy z modemem Huawei E1550, który w teorii powinien być obsługiwany. I wychodzi, że jest, gdyż router go rozpoznaje, uruchamia, pokazuje, że połączony.... i wtedy zaczynają się schody. Router zrywa połączenie i przestaje być jakkolwiek osiągalny. Zrywa połączenie z panelem konfiguracyjnym i przestaje być osiągalny pod lokalnym adresem (192...0.1). Pingi nie dochodzą, po prostu router się 'odcina'. Internet też nie biega niestety. Po zresetowaniu i wyciągnięciu modemu, biega bez problemów. Tak samo jak po resecie, nim załaduje modem. W momencie kiedy pokazuje, że modem połączony i uruchomiony, traci kontakt z moją rzeczywistością.
Jakiekolwiek pomysły gdzie szukać?
Z góry dzięki

Huawei E1550 znajduje się na liście wspieranych przez MR3420v2?

ten modem to wręcz zabytek klasy zerowej, więc byłbym zdziwiony gdyby nie był wspierany
a jak modem zachowuje się gdy jest bezpośrednio podpięty do komputera?

edit - w związku z tym, że to zabytek to takie spostrzeżenie - te stare modemy (kat 6 i niższych) zawsze były wyjątkowo prądożerne w sytuacji gdy sygnał GSM nie był na idealnym poziomie

Też chciałem to zasugerować autorowi tematu (zakup aktywnego hub-a USB).

Nie udało mi się go przekonać do pracy z komputerem. Nie znalazłem żadnych sterowników, itd.
Mały postęp: wrzuciłem w router Gargoyle'a, przestał odmawiać posłuszeństwa (przestał 'odcinać' dostęp), ogólnie wszystko się ładnie konfiguruje, ale........ nie działa :slight_smile:
Nie wytrzymałem psychicznie, zamówiłem jakiegoś Huawei E3131h-2. Przyjdzie jutro i zobaczymy czy robi...

Ok, poszło na E3131h-2, czyli coś się nie dogadywał z E1550.
Zostaje jak jest, dzięki.