TL-MR3420 WAN konfiguracja - brak dostępu do internetu

usługodawca: Multimedia Polska
router: TL-MR3420
modem od MM: Cisco EPC3008
Bardzo często występuje problem z routerem , pokazuje mi sie brak dostepu do internetu i nie mogę wtedy równiez polaczyc sie z routerem.
Po resecie modemu i routera internet wraca , nie potrafie rozwiaac problemu a jest to bardzo irytujące resetowac urzadzenia za kazdym razem.
konfigurowałem juz miloin razy na wszelkie sposoby , problem zawsze wraaca. Prosze o pomoc wielkie mądre głowy

Przy jakim połączeniu występuje problem po wifi i po lanie ?

Problem wystęouje na Wifi , na kablu od cisco smiga , na kablu od routera nie próbowałem.

Ustaw szerokość kanału na 20MHz oraz dla testów ustaw tryb 11bg( bez N-ki). Dla zobrazowania wrzuć również skanowanie sieci z programu Inssider.

Moja prędkość internetu to teraz 10Mb/s po zmianie . :-[
Dodam ze jak na początku sprzezylem router i modem w szykiej konfiguracji na szybko po podpisaniu umowy z MM wszystko smigalo bez problemów przez kilka dobrych misiecy, potem zaczely sie klopoty. Nie wiedzieć czemu

Ustaw teraz tryb 11bgn i po testuj .Pokaż jeszcze konfig. DHCP

Czy Cisco podłączony bezpośrednio do komputera działa dobrze? Jak to się objawia, tracisz adresację na WAN MR-a? Na ilu i na jakich urządzeniach masz zanik dostępu.

Cisco działał dobrze nigdy na dłuzszą mete nie testowasłem gdyż nie mam długkiego kabla.

Oto DHCP

Na wszyskiech urzadzniech jest brak neta, przy zasięgu pojawia się zółty znak z wykrzyknikiem i opis brak dostwpu do internetu. wpisując asres 168. ... itd nie moge się połączyc z routerem.

Dopisz DNS-y np. takie 8.8.8.8 i 8.8.4.4 zapisz ustawienia oraz zrestartuj router ( nie resetuj ).

Pisząc wcześniej ze resetowałem ciscio i tp linka miałem na mysli wylaczenie i wlaczenie zasilania. wtedy polączenie wracało.

Możesz jeszcze dopisać do karty sieciowej urządzenia adresy na stałe poza z zakres DHCP urządzenia czyli TP linka .

te DNSy ktore podales mialem wpiasc w zakladce DHCP tak ?

AHA dioda na CISCO pod napisem LINK zawsz mruga nigdy nie świeci ciagłym światlem. Jak koloeś podlaczył mi internet z MM i cisco był podlaczony pod Lapka swieciela ciagłym, na routerze zawsze mruga. Druga sprawa to dzowniłem do MM i mowilem o moim problemie i ze mam router alenie od niech. Koleś sprawdził ze z polaaczeniem jest wszytko oki i ze mojego routera nie widzi zeby był podlaczony.

wczoraj wyskoszył przy polaczeniu z moim roterem "OGRANICZONY DOSTĘP" - DLACZEGO? POMOCY

Trzeba jeszcze sprawdzić jak jest z połaczeniem kablowym do MR-a, może mamy tylko do czynienia z zanikiem sygnału przez wifi.

Dalczego miałby zanikać sygnał miedzy komputerem a ruterem jest maksymalnie 2m odleglości i to samo na innych urzadzeniach się dzieje.

Zrób taki test -


Jak coś będzie się działo z którymś ping-iem zrób print screen-a. Bez diagnostyki trudno stwierdzić gdzie jest problem.