TL-MR3420 v2 - słaby transfer

Witam Panów,
Zwracam się z dość nietypowym (według mnie) problemem. Mianowicie:
Ostatnio nabyłem w promocji SmartDOM internet z Plusa - PowerLTE, dostałem modem Huawei E3272, OK. Według mapy Plusa pod moim adresem zasięg LTE tylko na zewnątrz budynku. Najbliższy BTS Plusa mieści się 1.5km (dane z miernika odległości mapki Plusa) od mojego domu (widzę go przez okno swojego pokoju - 0 przeszkód typu drzewa, budynki). Pora na testy w praktyce. Stolik przy oknie, na stoliku netbook, w port USB wpięty Huawei E3272:
a) parametry połączenia z modemu

b) wyniki pomiaru prędkości

Pomyślałem sobie - fajnie to działa - kupuję router pod to, bo w domu więcej niż 1PC, szybka wbita na allegro, wybór padł na TP-LINK MR3420 v2. Router dotarł, podpinam modem a tu cisza, nie wykrywa. Wbijam na polską stronę TP-LINKa, pobieram najnowszy soft z tego linku ( http://www.tp-link.com.pl/support/download/?model=TL-MR3420&version=V2#tbl_j ), wgrywam do routera - uff, widzi modem, net śmiga. Szybka podstawowa konfiguracja, podpinam się netbookiem do routera. Zaniepokoiła mnie trochę siła sygnału wskazywana przez router:

Ale po wbiciu na 192.168.1.1 i obejrzeniu parametrów połączenia widzę:

Czyli jest ok nawet minimalnie lepiej, wbijam na speedtest ponownie i co? wynik 3x gorszy :confused:

Zdziwiony wynikiem wypinam modem z routera, przesuwam router na bok, w to samo miejsce kładę netbooka, wpinam modem, ponowne testy i to samo (speed 70mbps+). Ponownie modem pod router (przesuniety w to samo miejsce co przedtem netbook), ponawiam testy i znów 25mbps :frowning:

Siła sygnału maksymalna do sieci wifi. W chwili wykonywania speedtesta przez wifi, byłem 1.5m od routera - za blisko?

Na zdjęciu poniżej: lewo pingi do routera | prawo pingi do modemu

WiFi w netbooku obsluguje standardy a/b/g/n.

edit:
Wykonałem test z PCta - w USB wpięta karta WiFi o prędkości 150mbps, do routera podpięty jestem w standardzie "n", wynik speedtestu 30mbps
Co może być przyczyną problemu? Dziś za dnia postaram się połączyć PC z routerem kablem i sprawdzę prędkość, by dowiedzieć się czy tylko po wifi net wolno śmiga, czy całkowicie. Dodam, że router z modemem znajduje się dokładnie w tym samym miejscu co stał netbook z modemem.

Obawiam się że większej prędkości nie będzie. Jest to spowodowane zbyt słabym procesorem który nie potrafi obsłużyć szybciej portu USB. Komputer nie ma problemu z transferami na USB.
Możesz spróbować jeszcze instalacji alternatywnego softu GargoylePL i na nim spróbować modem.

Hej,
Przecież jeśli by było jak piszesz, to producent popełniał by kłamstwo, chwaląc się że sprzęt obsługuje 4g a w rzeczywistości obsługiwał by go w 30%.
Piętro wyżej na strychu miałem tez TP-Linka z drugim internetem (tymczasowo niedziałającym), który okazało się że też nadawał na kanale 11 (obydwa routery miały kanał w trybie auto ustawiony). Zmieniłem kanał wifi z 11 na 1 na routerze z zepsutym internetem, prędkość wifi - bez poprawy. Dopiero gdy wyłączyłem całkowicie w nim wifi to na routerze z lte przez wifi jestem w stanie osiągnąć teraz 40-45mbps (z 30mbps) więc różnicę widać. Podpiąłem się do PC przez kabel, prędkość ta sama (40-45mbps). Znów wpiąłem modem pod netbooka siedząc w tym samym miejscu co dziś w nocy no i też jestem w stanie wyciągnąć te 45-50mbps, pewnie sieć za dnia bardziej obciążona dlatego nie wyciągam tych 70mbps co w nocy. Dziś w nocy też postaram się wybadać to dokładniej, bo jeśli coś to będą zauważalne większe różnice w prędkości.
Pogoda troszkę ładniejsza, parametry połączenia na których dokonywałem testów:

RSSI: -53dBm RSRP: -83dBm
Gdy wyjdę z samym modemem na balkon to RSSI mam >-51dBm, czy jest sens dla takich parametrów (również takich jak w cytacie) kupować antenę LTE za 100zł? Jeśli w nocy zaobserwuję większe rozbieżności w prędkościach wifi/kabel/sam modem zabiorę się za instalację tego softu co mi podałeś. Jeśli to nie pomoże - postaram się odesłać router do sprzedawcy, tylko wtedy pojawi się pytanie - jaki router kupić, by wszystko na nim sprawnie działało jak Bóg przykazał? Pozdrawiam