TL-MR3420 v2 most bezprzewodowy z USB

Zacytuję innego użytkownika forum ponieważ ten temat już istnieje jednak nie został wyczerpany do końca i zamknięty.

link do całego tematu:

"Witam.
Chciałem przedłużyć zasięg wi-fi w mieszkaniu. W tym celu w dodatkowym routerze zmieniłem oryginalne oprogramowanie na Gargoyle. Niestety opcja "Most bezprzewodowy/przekaźnik" jest nieaktywna i nie można jej wybrać. Istnieje jakiś sposób aby ją aktywować?"

Moje pytanie brzmi: Posiadam tenże router+modem USB Huawei e3372. Chciałbym z tą konfiguracją przedłużyć zasięg sieci korzystając z innego routera jednak nie mogę tego zrobić ponieważ mam internet na USB co sprawia, że pamięć routera jest pełna tak więc nie mam możliwości skorzystania z opcji mostu bezprzewodowego pomimo starszego oprogramowania. Czy jest na to jakieś rozwiązanie? Może powrót do oryginalnego oprogramowania tp-link?

Pozostaje zakup routera z większą ilością pamięci (przykład WR1043NDv2, Archer C7v2) i zainstalowanie alternatywnego oprogramowania.
Oryginalne oprogramowanie dla MR3420 nie ma funkcji wzmacniacza

A ten Tp-link TL-WR1043ND koniecznie musi być V2 nie może być samo WR1043ND?

v2 posiada więcej ram-u i szybszy procesor, choć pamięć flash maj po 8MB. Ogólnie v2 jest nowszą konstrukcją.

pożądana przeze mnie konfiguracja nie przejdzie na routerze bez v2?

Nie powinno być problemu, w v2 masz więcej RAM-u i szybszy procesor. Pamiętaj że router będzie obsługiwał LTE plus repetar i pewnie jeszcze inne procesy więc lepiej kupić coś z zapasem. Wybór należy do ciebie.

Proszę mi powiedzieć bo na aukcjach nie zawsze jest podane czy dany router jest v1 czy v2..
Wysyłam zdjęcia routerów
ten pierwszy to rozumiem v1

ten drugi to v2? czy z tej wersji routerów wychodziły też v1?

Tak dokładnie - v1 biały a v2 granatowo-szary.

A czy router asus rt-ac51u może być też?

Takie pytanie na naszym forum jest raczej nie na miejscu.

Przeprasza, rozpędziłem się trochę :slight_smile:

A czy między routerem tp link WR1043ND v2 a tp link wr340g można utworzyć most bezprzewodowy?

Na 99% tak, choć dzieli je kawałek historii nie mówiąc o prędkości sieci na WR340g.

A nie ma jeszcze jakiejś innej opcji dobrego routera oprócz tego WR1043ND v2 i drogiego Archera?
Tak aby działał z huawei e3372 i w moście bezprzewodowym z poczciwym tp link wr340g?

WR1043NDv2 jest bardzo dobrym routerem dlatego go polecam. Z oprogramowaniem alternatywnym naprawdę dużo można na nim skonfigurować.

Rozumiem, ale nie mogę w internecie znaleźć tego routera w cenie do 150 zł, nawet używanego.. Sprzedałem mr3420v2 i dołożyłem trochę, więcej niestety póki co nie mogę a nie mam routera :confused:

Niestety ja ci nie dołożę do tego interesu :frowning:

Tego nie oczekiwałem.
Prosiłem tylko o propozycje innych potencjalnych routerów, możliwie niedrogich :slight_smile:

Kolego coś to jest tanie nie może być dobre te dwie rzeczy się wykluczają. Podałem rozwiązanie które jest sprawdzone i będzie działać stabilnie. Nie chcę wysłuchiwać potem jęczenia że coś nie działa albo się zacina.
Routerów WR1043ND brakuje na rynku wtórnym bo są po prostu bardzo dobre i trzymają swoją cenę.

Jęczenia to można posłuchać u jeleni na rykowisku...
Dziękuję za pomoc.