TL-MR3420 Notoryczne rozłączanie. Pytanie o auto wznowienie połączenia

Witam,
mam pytanie. Mój TL-MR3420 v1.2 raz - do kilku razy dziennie rozłącza mi neta z wifi i na kablu. Muszę go za każdym razem resetować poprzez wyłączenie z prądu bo inaczej sam ni załączy sygnału od nowa. Czy jest jakiś rodzaj ustawienia żeby po takim rozłączeniu urządzenie automatycznie na nowo łączyło użytkowników z Internetem? Ewentualnie jest jakiś inny model TP-linka który taką funkcję posiada? Router rok czasu pracował idealnie, ostatnie kilka miesięcy gania mnie po mieszkaniu w tą i z powrotem.. Plis o info jeżeli coś wiecie. Dzięki z góry!!
Paweł

Co to za dostawca internetu? Masz aktualne oprogramowanie? Jak wgląda konfiguracja portu WAN?

przesyłam obrazek ze statusu:

a dostawca to JMDI

Kiedy masz problemy z dostępem do internetu możesz wejść do konfiguracji routera przez przeglądarkę internetową?
Zaznacz "Use these DNS Servers" klikasz save i robisz reboot routera. Sprawdź czy to co zmieni w stabilności dostępu do internetu.

ok. dzięki za pomoc!! dam znać!

Rozłącza dale niestety :frowning: Karta sieciowa go nie widzi i nie ma też możliwości wejścia w ustawienia routera. Pomaga tylko reset prądowy ale za jakiś czas znowu jest to samo. Pingi są raczej stabilne. Nie jest to też wina zasilacza bo już sprawdzałem to na innym i było to samo.

Tak samo dzieje się po kabli jak i na wifi? Diody na routerze w tym czasie migają jakoś inaczej? Sprawdzałeś konfigurację bez TP-Linka?

ja mam kompa na kablu a drugi laptop jest na wifi i widoczność routera z internetem znika jednocześnie na PC i na laptopie. Diody migają mam wrażenie, że jednakowo po rozłączeniu. A o jaką konfigurację bez TPlinka chodzi??

Podłącz się bezpośrednio do kabla od dostawcy (bez TP-linka).

Moja cierpliwość się skończyła >:( Kupiłem nowy WR841N. Na razie cyka jak na nowy przystało :slight_smile: Prędkość wysyłania mam tylko b. słabą bo 0,5 natomiast pobieranie jest na maxa, czyli w moim przypadku 20Mb/s. Tą wysyłania to mogę jakoś zwiększyć? To się ustawia w kontroli przepustowości? Mam zwiększyć wartość wysyłania? Wpisane mam tam 512..

Tam podzielisz tylko łącze. Podłączałeś kabel dostawcy bezpośrednio do komputera?

Już jest ok. Jakoś się naprawiło samo. Dzięki wielkie za pomoc!!! Pozdro