TL-MR3420 - konfiguracja Neostrady

Witam!
Mam urządzenie TL-MR3420 ustawione na opcje "WAN Preferred". Łaczem głownym jest (ma byc) Neostrada, a zapasowym sieć Plusa. O ile to łącze zapasowe chodzi jak powinno, o tyle jak na razie nie udało mi się podnieść Neostrady.
Próbowałem skonfigurowac w/g tych instrukcji na youtube, ale nie łączy sie:

Firmware Version:
3.13.27 Build 120905 Rel.73281n
Hardware Version:
MR3420 v2 00000000
Mam usługe Neostrady ze statycznym adresem IP i modemem SpeedStream 4101. Próbowałem skonfigurowac rowniez WAN ustawiajac "WAN Connection Type" na "PPoE/Russia PPPoE" jak i na "Static IP" jak i na "Dynamic IP", i na żadnym z nich nie moge uruchomic połączenia. Jak klikam "Detect", to pokazuje ze połączenie jest typu "Static IP".
Macie jakies sugestie odn. jak to prawidlowo skonfigurowac zeby Neostrada ruszyla?

SpeedStream 4101.
W jakim trybie działa Speed Steram (modem/router)? Jeżeli login i hasło masz wpisane na nim to konfiguracja TP-linka jako Static IP i wpisujesz adres jaki masz od dostawcy (IP publiczne wraz z maską i bramą).

Hmm... nie bardzo wiem.
Jak wpinam kabel bezposrednio do SpeedStream'a, to komputer nie dostaje IP. Tzn. IP sie wyswietla jako 169.254.1.183, maska 255.255.0.0, wiec chyba nie otrzymuje prawidlowego IP.
Jak w takim razie skonfiguorwac SpeedStream'a i TP 3420?

Jak łączysz się na komputerze z internetem?

W tej chwili tylko przez wifi ktory jest udostepniony na MR3420 i wykorzystuje łącze zapasowe przez modem Plusa.

Masz dostęp do tego SpeedStream-a?

Mam dostep w sensie ze moge wpiac kabel ethernet bezposrednio do niego, tylko nie wiem co dalej... musze sciagnac instrukcje do niego.

Musisz zacząć o poprawnej konfiguracji dostępu do internetu przez SpeedSteram-a, po czym myśleć o konfiguracji TP-linka.
Tu masz temat opisany - [url=https://trzepak.pl/viewtopic.php?t=21632 - konfiguracja linii pod Neostradę to PPPoA i 0/35.

Tak, zgadza sie, tylko nie wiem jak sie na niego zalogowac (jakiego adresu uzyc w przegladarce), skoro nie przyznal mi IP. Mam nadzieje ze w instrukcji gdzies to znajde.
Dzieki.

Spróbuj resetu do ustawień fabrycznych. W instrukcji powinno być wszystko opisane. W razie problemów zapraszam do dalszej dyskusji.

W Siemens SpeedStream 4101 przytrzymaj reset aż dioda power zacznie mrugać czerwono/zielono.
Adres modemu może być: 10.0.0.1 lub 192.168.254.254 Wiec na karcie sieciowej ustaw statycznie adres IP 10.0.0.2 lub 192.168.254.2. Maska 255.0.0.0 lub 255.255.255.0 resztę zostawiasz pustą i podłączasz kabel.
Jak pokarze się monit o login to admin/ADmin.
Przechodzisz do Setup i WAN Interface.
usuwasz istniejące konfiguracje i klikasz Add a New VC.
Wpisujesz VPI 0 o VCI 35
Select the Encapsulation Type: VCMUX
Select the Traffic Class: Unspecifed Bit Rate
reszta puste i klikasz Next
Protokół wybierasz: RFC-2684 Bridged i klikasz next
Nazywasz VC ( może zostać to co jest) i klikasz Next i Finish.
Modem został ustawiony w "Half Bridge" i to wystarczy. Resztą zajmie się MR3420 na którym wystarczy ustawić połączenie WAN na PPPoE i podając login i hasło do połączenia z neostradą.