TL-mr3420 + e3372 wolne lte

Witam!
Nie wiem co jest przyczyną, sam modem podłączony działa jak trzeba nawet 102 mega wyciąga bez większych problemów a wpięty w tp linka z najnowszym oficjalnym oprogramowaniem ledwo 30. Siła sygnału lte jest taka sama bo podpięty jest do anteny.
O co kaman?

Masz Hilink czy zwykły modem?

zwykł z play

Poszperałem trochę i mam kilka dodatkowych pytań. Prawdopodobnie to router nie jest wstanie wydolć większej przepustowości.
Czy jak wgram Gargoyle (które) to go "odetka"
Czy lepiej będzie kupić wdr3600 i zainstalować Gargoyle (które)

Jakmasz zwykły modem i nie chcesz mu przerabiać firmware to zostaje tylko instalacja OpenWRT CC ( bez interfejsu graficznego) i konfiguracja przez konsolę. Użycie dedykowanego sterownika dla Huaweii który poprawia transfery.
Inaczej trzeba wgrać firmware do modemu aby przerobić go jako HiLink i wgrać gargoyle 1.6.2.2
Co do WDR3600 o lepiej zadziała z WR1043NDv2

CZyli pozostaje mi przerobić modem na Hilin i wgrać gargoyle i będzie działać?
Albo kupić WR1043ND i nie przerabiać modemu i też ma działać.
Czy wgranie gargoyle może teraz coś polepszyć?

Jeśli nie zrobisz nic z modemem to będzie to samo, nawet na WDR3600 i WR1043ND, Jest problem w standardowym sterowniku dla modemu. Poprawka na ten sterownik jest w wydaniu CC od obsego.
W przypadku Hilinka to na gargoyle można uzyskać o wiele lepsze rezultaty.

No to mnie pocieszyłeś.
Tu znalazłem http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=42416 Przerobienie zwykłego E3372s-153 na wersję HiLink
Czy to pomoże?
Wstyd się przyznać ale nie bardzo się w tym znajduje i napisanie [ CC od obsego ] mi nic nie mówi.
Wiec jeśli masz na tle nerwów napisz mi co po kolei robić z linkami do źródeł.
Chyba, że ten poradnik jest ok.
A i jeszcze jedno. Czytałem o tym Gargoyle i nie wiem czy najpierw wgrać openwrt a potem gargoyle?
Jak jest taka możliwość to poproszę o link do pliku którym trzeba zaktualizować oprogramowanie routera aby było odpowiednie Gargoyle.
Domyślem się że czytanie takich postów powoduje nie kontrolowane napady śmiechu, to dobrze bo śmiech to zdrowie i endorfina.

Tak. Przerób go wg tego opisu.

OpenWrt w wydaniu ChaosCalmer skompilowane przez obsego.[quote="po100, post:8, topic:8172"]Wiec jeśli masz na tle nerwów napisz mi co po kolei robić z linkami do źródeł.[/quote]
Poradnik z linka wyżej a potem wgranie gargoyle pobrane z: http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/attitude_adjustment/ar71xx/ niestety nie podam dokładnego linka bo nie wiem jaka wersja sprzętu.

Takie posty się dobrze czyta, dużo gorsze są posty typu: "podłączyłem i niedziała. co to może być?"

Mój router to tp link TL-MR3420 V2

wgraj to: http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/attitude_adjustment/ar71xx/gargoyle-1.6.2.2-ar71xx-tl-mr3420-v2-squashfs-factory.bin

No i pupa.
Jak zacząłem przerabiać na HiLink i win7 x86 pyta czy zainstalować ponownie z zalecanymi ustawieniami i dałem se na luz bo popsuje modem.
Spróbować na XP?

No cóż zgodnie z ustawą o przeciw działaniu alkoholizmowi mogę tylko podziękować za porady!!

Zmieniłem modem na HiLink i jest jak widać.
Ale jakbyśmy się kiedyś spotkali na wizji to chrzanić ustawę!!