TL - MR3220 + ZTE MF823 a Huawei E372

Witam, posiadam internet w play od paru lat i router wymieniony w tytule. Teraz ponieważ przedłużyłem umoe z moim operatorem przesiadłem się na modem z lte, owy MF 823. LTe.. okazało się, że nie łapie, czego się spodziewałem od początku, ale nie o tym :slight_smile: internet działa w systemie DC - HSDPA+. Problem polega na tym, że modem przydziela stałe ip, ( ci z playa o tym wiedzą i już coś działają z tym, bo czasem się zmienia, zgłosiłem). Nie mogę sobie na to pozwolić, gdyż konsola Xbox która posiadam może nie zawszę pozwolić na łączenie sie z każdym jej użytkownikiem. To tak tylko gwoli wyjąśnienia. I oczywiście tak jest czasem nie mogę dołączyć, aby rozmawiać komunikować się z innymi graczami/użytkownikami konsoli.
Podejrzewam, że problem leży w tym

Modem jest identyfikowany, działa, internet również, śmiga jak ta lala :smiley:
Ale ip, to nie wiem skąd i jak wzięte ?
Default gateway i Dns server to adres modemu 192.168.0.1
a o to co się dzieje po wejściu na modem

Adres Ip WAN to fizyczny mój prawdziwy adres jaki mi nadano po podłączeniu.
W takim razie podłączyłem stary modem Huawei E 173 z poprzedniej oferty:

i za każdym podłączeniem i rozłączeniem adres ip jest inny widzę dns-y playa i siłę anteny.
Czy może ktoś mi to wyjaśnić ? i czy mogę osiągnąć na ZTE to samo co na starym huwaei ?
A jeżeli nie, to w taki razie chce kupić HUAWEI E372 , i chce wiedzieć czy będzie on w pełni wykrywalny i przydzielał za każdym razem inne ip tak jak powinien czyli jak na ostatnim obrazku

Witam Serdecznie.
Może nie dokłądnie to samo, aleproblem sprowadza się do jednego.
Ja także potrzebuję, aby za każdym połączeniem IP było na nowo przydzielane.
Przy tym modemie ZTE MF823 można to uzyskać wyjmując modem z portu USB, a jak uzyskać ten efekt bez wyjmowania?
Wcześniej "rozłącz" i "połącz" załatwiało sprawe na innych modemach, a jak podobnie zrobić to tutaj w MF 823?