TL-MR3020 + ME398 LTE = wolny transfer przez WIFI

Witam serdecznie na Forum Wszystkich Obecnych
Zarejestrowałem się gdyż potrzebuje pomocy z moim małym tplinkiem.
Zakupiłem TL-MR3020 jako router do PLAY LTE ( w sieci RED BULL-a ) Modem LTE Huawei E398 z Cyfrowego Polsatu bez simlocka.
Sam modem przez USB podpięty do komputera wyciąga średnio 8-13 MBIT download, zaś 10-18 UPLOAD. Przez Router TPLINKA w sieci WIFI download jest mizerny 3-5 MBIT zaś upload niewiele niższy niż przez USB 8-16 MBIT. Przez Router - port Ethernet wyniki są zbliżone do tych bezpośrednio z USB w komputerze.
Mam 100% siłe sygnału LTE. Testowo podłączyłem zewnętrzną mini antenkę dedykowaną do modemów Huawei. Ponadto zasiliłem modem przez aktywny HUB USB. Router ma najnowszy soft. Te "usprawnienia" na nic się nie zdały. Próbowałem też modem odsunąć od routera przez przedłużacz USB. Skutkowało to często rozłączaniem modemu LTE. Zastanawiam się, czy mam wadliwą sztukę routerka, czy TEN TYP TAK MA, że znacznie obcina pasmo pobierania danych przez WIFI ? Może ratunkiem jest alternatywny soft ?
Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i pomoc,

Łukasz

Zawsze możesz wgrać soft alternatywny i testować.

OK. Zaryzykuje. Tylko czy można z niego wrócić do klasycznego oryginalnego ? Ten Gargoyle z linku posiada obsługę modemu 4g/lte, czy coś trzeba dogrywać ?

Można wrócić do oryginału. Należy poźniej zaktualizować soft do wersji najnowszej. Powinien posiadać obsługe modemów LTE.

Możesz spróbować, tylko ostrożnie. Mam taki sam router i przy aktualizacji do innej wersji Gargulca padł :frowning: Ale oddaję go do serwisu :wink: