Temat tl-mr3420 + modem np Huawei E3131 karta orange

Witam,
Mam problem który był już poruszany ale nie znalazłem potwierdzonego zakończenia sprawy.
Po restarcie routera, urządzenie gubi pin i należy wprowadzać go ponownie.
Temat dotyczy dwóch wersji sprzętowych V1 jak i V2
Proszę o pomoc gdyż to jest uciążliwe w przypadku zamontowania tego zestawu kilkadziesiąt kilometrów od domu.
rozwiązaniem kompromisowym mogło by być zamontowanie bufora ale nieraz jest potrzeba restartu urządzenia bo zapycha się.

Z tego co czytałem to w Orange pinu nie wyłączysz !

Ok tyle to też wiem problem leży po stronie routera że nie zapisuje kodu pin który mu się podaje.
Temat jest delikatny ze względu na to że tylko orange na mobilnym internecie daje adres publiczny.
Tak więc szukam rozwiązania z fwdo tego modelu routera

Napisz do BOK-u w Orange z prośbą o wyłącznie kodu pin . Bo tutaj nie jest problem po stronie routera lecz po stronie operatora (karty sim ) a dokładniej PINU.
Piszesz tak

Oczywiste to jest że musisz wpisać PIN bo przecież karta sim zaczyna nową sesje .

na karcie orange jest na stałe kod pin ale po włożeniu innej karty na której mam pin tak samo sie zachowuje router. Wiesz to jest tak jakby kupić auto z alarmem i go nie włączać to mija sie z celem.
Problem jest z zapamiętywaniem kodu pin przez router.
W karcie sim od orange nie ma możliwości wyłączenia blokady pin.

Wgraj alternatywny soft Gargoyle i zobacz jak tam się będzie zachowywał router .

a nie ma firmware oryginalnego od tp-linka? nie mam czasu testować bo to daleko jest.

W oryginalnym sofcie nie masz tylu funkcji. Poza tym jest strasznie zbugowany.
Co do Gargoyle to polecam :wink:

Na najnowszym fw poszło zapamiętywanie oraz na gargoyle. Pytanie drugie skąd pobrać fw by powrócic do oryginalnego firmware tplinka? Do mojego konkretnego modelu mam po przeszukałm forum ale do innych wersji tp linków? Jest gdzieś zbiór?

Musisz pobrać wersję bez bootloadera, np. ze strony, która kolega podał wyżej.

Ok dzieki a czy istnieją wersje openwrt takie jak tutaj dla dlinka? Szczególnie zalezy mi na modelach dsl

A o jaki model konkretnie Ci chodzi? Chcesz wersję OpenWRT z bootloaderem, czy bez?

Dsl-2640b oraz dsl-2740b tak z bootem gargoyle

Na te sprzęty nie ma i raczej nie będzie gargoyle. Są to routery ADSL i brakuje wsparcia dla wbudowanego modemu ADSL. Zwykłe openwrt jest.