Td-w8980 w-fi

witam ,miałem ruter TD-W8951ND ,który mimo wgrania najnowszego firmware notorycznie zrywał połączenia ,więc nabyłem TD-W8980 ...zainstalowałem go ,ale nie mam sieci bezprzewodowej na komputerze w sąsiednim pokoju ,chociaż siła sygnału ( wg komunikatu ) jest znakomita ,oraz na Lumii 820 ... mam Neostradę 10 , komunikat na komputerze brzmi " siła sygnału znakomita, typ zabezpieczeń WPA2-PSK typ radia 802.11n " ...proszę o pomoc,pozdrawiam

Przy próbie połączenia system pyta o hasło? Wpisujesz takie samo jak skonfigurowana na routerze?

tak ,w przypadku nokii chce jeszcze raz i tak w kółko
podpiąłem na chwilę stary ruter ( już się parę razy rozłączył ) ,ale w-fi na nim działa ( nokia się połączyła )

Problemem w W8951ND jest zasilacz, wystarczy wymienić na 12V/1A i powinno działać ok.
Sprawdź dostępność aktualizacji na stronie producenta. Możesz dać obrazek z Wireless Settings routera.

Podłącz na próbę zasilacz od W8980 i potestuj.

o zasilaczu wiem ,firmware z marca ( mowa o 8951) ,ale teraz proszę o pomoc przy konfiguracji w-fi w TD-W8980 ,obecnie mam podłączony starszy ruter ,zarówno nokia jak i komputer za ścianą mają wifi ,z tym że "siła sygnału dobra " ,jeśli potrzeba to przepnę rutery ... obecnie podłączony zasilacz od TD-W8980 ,no ale nie o to chodzi ...dzisiaj nabyłem nowy ruter ,możliwości ma duże ,szkoda byłoby postawić go na półkę ,bo nie potrafię skonfigurować wi-fi ...dlatego piszę z prośbą o pomoc

Pisałem, potrzebuję informacji z W8980 z zakładki Wireless Settings i Wireless Security

zaraz przepnę rutery i wyślę ...

nie wiem czy o to chodziło.. no ale jak wstawić obrazek :-[ ,

zobaczyłem...

Tu wygląda ok. Co masz w DHCP Server?

Dopisz DNS-y 194.204.159.1 i 194.204.152.34 Save i Reboot routera po zmianie konfiguracji.

nic to nie poprawiło ,parę razy się zresetował...

Zainstaluj na komputerze z kartą bezprzewodową inSSIDer-a i daj obrazek z zakładki NETWORKS. Komputer po połączeniu wyrzuca jakieś błędy?

Możesz wrzucić ipconfig /all z komputera korzystającego bezprzewodowo:

trochę to potrwa .. :frowning:

Nam się tu nie spieszy, jak porobisz testy to wrzuć obrazki na forum. Musimy zdiagnozować problem, bo na razie strzelamy ślepakami.

Karta sieciowa w komputerze ma ustawione automatyczne pobieranie adresu IP? Jaki system operacyjny?

raczej nie chodzi i ustawienia karty sieciowej w komputerze ( na poprzednim ruterze wolniej ,ale chodziło ,a system na tamtym z kartą XP ,)

Nazwę sieci masz taką samą jak na tamtym routerze? Jeżeli tak to usuń nazwę sieci z systemu i połącz się ponownie wpisując hasło lub po prostu zmień nazwę SSID.