TD-W8980- problem z kopiowaniem plików

Dzień dobry, kupiłem router TD-W8980 i mam problem. Przy próbie kopiowania pomiędzy komputerami podłączonymi po WiFi większych plików lub ściągania większych plików z Internetu, drastycznie spada transfer i router się restartuje. Wgrałem najnowszy Firmware (0.6.0 1.8 v000e.0 Build 150514 Rel.40138n) i sytuacja się nie zmieniła. Dopóki tylko przeglądam strony, wszystko jest OK. Jak tylko zacznę coś ściągać lub przesyłać pomiędzy komputerami, router się restartuje. Znalazłem w między czasie informację, że ma to związek z większym poborem prądu przez WiFi i że zaleca się zasilacz min. 1A - ja mam 1,5A. Co mogę zrobić? Pozdrawiam

Używasz pasma 5GHz czy 2,4? Zrób próbę używając jednego komputera podłączonego kablem.
Zmień kanał WiFi na inny ( sprawdź inssiederem jakie są wolne) zmień szerokość kanału na 20MHz lub 40,
Czy router się nagrzewa?

Jeszcze pytanie, router jest nowy czy używany?

Miałem na początku włączone oba zakresy. Teraz mam tylko 2,4 GHz, kanał 1, częstotliwość auto - zmienię na 20MHZ. Na kablu spróbuję później. Router jest nowy.

Nie wiem, na ile to ważne, ale transfer pomiędzy kompami po WiFi wynosi ok. 1,5MB/s, po czym za chwile spada do 0 i router się restartuje. Kart sieciowa trzyma połączenie na poziomie między 100 a 300 Mb/s - ale wiadomo, to różnie w zależności od miejsca, siły wiatru itp. Router nie nagrzewa się specjalnie.
Mała uwaga, na forum nie piszemy postu pod postem a używamy guzika "Modyfikuj" - Administrator

Po czym rozpoznajesz że router się resetuje? Gasną diody na obudowie?

Po czy poznaję? Spada transfer, komputery gubią połączenie (np. rozłącza się Skype), ikona sieci w pasku zadań pokazuje brak sieci, na routerze wszystko gaśnie i rozpoczyna się normalny start - połączenie z Neostradą itp. Status routera, System Up Time jest zresetowany, czas nalicza się od nowa.
Administratorze - poprawię się, będę modyfikował :D, przepraszam.

Pokaż jeszcze logi z tego router w momencie restartu.

W załączniku logi z routera.

Jeżeli resety następują samoczynnie a oprogramowanie jest najnowsze dostępne na stronie producenta to pozostaje oddać router w miejscu zakupu.

Dzięki. Miałem nadzieję, że obejdzie się bez wymiany. Jeszcze raz dziękuję za błyskawiczne odpowiedzi. Pozdrowionka.