TD-W8980 - jak udostępnić pliki z dysku

Witam przyłącze się do tematu jak udostępnić pliki z dysku zeby były dostępne w sieci?? oczywiście dysk podłączony do routera przez usb.
Wydzieliłem - jeden wątek, jeden problem - Administrator

Czytałeś ten poradnik?

Strona konfiguracyjna jest inna ale jest podobna.

Dysk jest widoczny przez router?

Tak jest widoczny

zrobiłem tak jak kolega polecił w komputerze widać jako dysk sieciowy ale to nie rozwiązuje mojej sprawy a czy będzie on widoczny przez telewizor?

Żeby TV go zobaczył to musi być na nim uruchomiony serwer multimediów. Czy serwer działa najlepiej sprawdzić w windows media player.
Żeby włączyć serwer to:
USB Settings - Media Server zaznaczyć enable i klikając Add Folder wybrać folder który ma być udostępniony.

Poza tym TP-link nie gwarantuje współpracy tego serwera multimedialnego z każdym TV.

Dziekuje bardzo za pomoc wszystko dziala jak nalezy :slight_smile:

No to poproszę o zamknięcie wątku jeżeli temat rozwiązany. W razie problemów zapraszamy ponownie na forum.

Jeszce mam takie pytanie wyskakuje caly czas brak plików na podłączonym urządzeniu a udostępnione sa tak jak pisaliście co możne być przyczyna?

Mówisz o komputerze czy TV?

TV dzialalo przez chwile a juz nie dziala :confused:

Tak jak pisałem TP-link nie zapewnia kompatybilności swojego serwera multimedialnego ze wszystkimi TV.
100% jest kompatybilny z Windows Media Player

No ale niektore zdjecia dzialaja chyba wtedy wszystko by nie dzialalo czy sie myle?

Nie, tu nie ma na to reguły. Mówisz o różnych formatach danych.

a FTP Server co to za serwer??

Udostępnia i transferuje pliki w protokole TCP -