TD-W8980 - Anteny i panel administracyjny

Witam kolegów !
Jestem nowy na forum prosiłbym o wyrozumiałość.
Problemy są następujące:
-Byłaby możliwość zmiany częstotliwości nadawania zewnęrznych anten ? Aby z częstotliwości 5gh/z nadawaly 2.4gh/z ? Moc sygnału anten wewnętrznych 3.5dbi mi nie wystarcza.
kolejna sprawa
-Wgrałem najnowszy soft do routera, niby wszystko gra. Ale od tamtego czasu panel administracyjny z dnia na dzień stawał się wolniejszy i internet łączy wolno! Zadzwoniłem do neti aby podnieśli snr margin zrobili to. Max rate 5500 a current rate 3000! Dodam, że na początku było dobrze. Internet pokazywał 4-5mb w teście na ip.wp.pl a teraz pokazuje 2, a nierzadko 800kb/s!
trzecia sprawa
-Jak ustawić qos ? I czy jest taka możliwość w tym routerze.
czwarta
-Jak zwiększyć moc nadawania routera ? Łącze jest stabilne a on nie wykorzystuje max rate.
Pozdrawiam kolegów i przepraszam trochę namieszałem! :slight_smile:

Nie ma takiej możliwości. Poza tym anteny o większym zysku stają się bardzie kierunkowe niż dookólne w swoje charakterystyce promieniowania.

Próbowałeś resetu do ustawień fabrycznych i ponownej konfiguracji?

Jeżeli chodzi co o ograniczenie pasma dla poszczególnych hostów w sieci to jest poradnik dla W8970 na naszym forum a to praktycznie to samo.

Nie ma takiej możliwości aby zwiększyć moc nadajnika (Access Pointa) bo masz ograniczenia prawne nałożone na sprzedawany sprzęt w Polsce.

Bardziej chodzi mi o download, źle to ująłem przepraszam.
Jak zresetować do ustawień fabrycznych ?
Chodzi mi o to z mocą nadajnika, że mam łącze 6 mb/s a router nadaje 2.5 mb/s. A tak bardziej szczegółowo Max rate wynosi 5500kb/s a current rate 3000kb/s jedynie. Snr Margin waha się w granicach 7-9. Dodam, że na początku z SNR Margin 6 było o wiele lepiej. Z każdym dniem sygnał słabł.
EDIT: Szukam tej qos dla w8970 i za chiny znaleźć nie mogę. wyszukiwarka tez nie pomaga

Dzięki wielkie! Tylko fajnie jakby była możliwosć ograniczenia na dany komputer transferu. :slight_smile:
A ok dzięki, czemu zaraz krzyki spokojnie. Ja też mam dzisiaj zły dzień/ DZIĘKUJE!
Przypominasz mi moją dziewczynę, jak czegoś nie rozumiem (z tym że ona nie potrafi tłumaczyć) to też się drze albo tak pisze "!?" heh

EDIT:2 Wiesz może jak zwiększyć current rate ?: - Zatrzymało się i nie zwiększa.... Ma stałą wartość.
Current Rate (Kbps) 764 3072
Max Rate (Kbps) 864 5080

Przecież to właśnie to jest opisane!? Wybierasz konkretne IP a nie zakres jak jest w poradniku.

Daje up abyś zobaczył szanowny Administratorze co napisałem w poście wyżej w "EDIT" Prosiłbym o powiedzenie. Dlatego current rate jest stałe, skoro powinno się zmieniać wraz z snr margin ? Kiedyś było dobrze. Dawałem rebot, na routerze reset i nic.

Wszystko zależy od parametrów (zaszumienia linii). Router automatycznie obniża synchronizację aby wyeliminować błędy CRC i poprawić stabilność łącza.

Ale właśnie pisałem, że wcześniej było dobrze. A router nagle chyba nie zmądrzał jeżeli można to tak nazwać. Wcześniej pokazywało normalnie 4mb/s ale z każdym dniem spadała prędkość. A to chyba nie jest normalne. Zadzwoniłem do Netii aby poprawili łącza i podnieśli Margin, zrobili to. A prędkość jaka była taka jest. I wcześniej normalnie, wraz z wzrostem marginu prędkość rosła z spadkiem malala. A teraz jest stała. Nie da się coś z tym zrobić ? Nie po to płaciłem 320 zł za router aby takie cyrki były... Router normalnie pokazuje, że może mieć stabilne łącze do 5.5mb/s a ma stale 3mb/s.

Chyba nie pokazałeś tych parametrów linii w temacie?

Napisałem tam wyżej current rate i max rate. Tutaj podaje pełne. Często gęsto logując się do panelu administracyjnego zawiesza się. I teraz też... Logując się pokazuje wszystko jako 0.
Current Rate (Kbps) 764 3072
Max Rate (Kbps) 864 4824
SNR Margin (dB) 7.5 7.9
Line Attenuation (dB) 27.6 61.5
Errors (Pkts) 0 0
I jak powrócić router do ustawień fabrycznych ? Przepraszam, że tak Ci mące. Ale nie znam się na tym i cudów oczekuje. Dzięki za poświęcony czas

Bo router robi to automatycznie obcinając prędkość synchronizacji aby uniknąć niestabilności.

Przy takim tłumieniu to nic dziwnego że tak się dzieje. Z tą linią jest coś nie tak.

Przycisk na obudowie.

Upstream Downstream
Current Rate (Kbps) 860 3072
Max Rate (Kbps) 1028 7596
SNR Margin (dB) 7.6 17.1
Line Attenuation (dB) 22.1 47.3
Errors (Pkts) 0 0
Teraz linia znacznie lepsza. Netia widać poprawiłą co miała poprawić. A current nadal ten sam w downloadzie. A margin 2,5x wyzszy. Coś jest chyba nie tak z tym routerem...

Nikt nie ma pojęcia w czym może być pies pogrzebany ? To moje pytanie. Jak wgrać stary firmware ? Próbując wgrywać ten starszy wyskakuje error.

Reset do fabrycznych robiłeś?

Nie podałeś informacji jakie masz to oprogramowania a jakie chcesz wgrywać. Często jest tak że nie można zrobić downgrade-u.

http://www.tp-link.com.pl/support/download/?model=TD-W8980&version=V1#tbl_j
Wgrałem ten najnowszy:
TD-W8980_V1_131012
Chciałbym cofnąć na ten:
TD-W8980_V1_130304
Ponieważ linia jak sami widzicie znacznie się poprawiła. Upstream wzrósł a down nadal pozostał ten sam. Mimo o niebo lepszych parametrów.

Nadal tłumienie jest wysokie (dwa razy wyższe niż upload-owe)
Masz informację na stronie producenta:
As we have updated the security mechanism on this version of firmware, once you have upgraded to this firmware, you will not be able to downgrade to the old one.

Nadal nie rozumiem jednej rzeczy. Dlaczego przez pierwszy tydzień internet oscylował w granicch 6 mb. A nagle po nowym firmware spadł do 3 ? Chodź przedtem nie było ani jednego rozłączenia.
I można wykasować te firmware aby na czysty system wgrać stare ?

Z przeglądarki na pewno nie można wrócić do poprzedniej wersji jest to wyraźne napisane. Czy winowajcą jest oprogramowanie to też trudno stwierdzić szczególnie że linia pływa w swoich parametrach.

Dziękuje za pomoc i chęci. Po paru dniach chyba znam przyczynę. Można jasno drogą dedukcji wywnioskować, że skoro down się nie zmienia to jest blokowany przez operatora sieci. Podpinając stary router który nie ma zbyt dobrego oprogramowania do trzymania łącza prędkość jest niezmienna. Gdzie wcześniej skakało względem snr margin. Muszę zgłosić sprawę do operatora. Dziękuje i pozdrawiam!