TD-W8970v3 Nie mrygają diody

Witam.
Chciałbym zapytać o ten router kupiłem go nie dawno i nie wiem czy jest to normalne że podczas działania czy to przez wifi czy lan diody nie sygnalizują kompletnie żadnym miganiem ruchu na poszczególnych portach lan i diody wifi? Czy może sie to gdzieś w routerze włącza wyłącza? czy ten model tak ma i na każdym firmware tak będzie.
Przyznam że to pierwszy taki router który mam że nie sygnalizuje o takim ruchu, jeśli tak one mają to jestem zawiedziony.

Firmware Version:
0.9.1 1.2 v0035.0 Build 150427 Rel.63930n

Jest tak jak piszesz. W tym modelu mrugają tylko diody:
Power ( podczas uruchamiania routera)
ADSL ( podczas próby synchronizacji)
WPS ( szukanie urządzeń)
USB ( identyfikacja sprzętu)

Możesz nam wytłumaczyć po co ci potrzebne miganie diod potrzebne w routerze do domowego użytku?

Dziękuję za szybką odpowiedz.
No cóż trzeba będzie się przyzwyczaić.

W większości to kwestia przyzwyczajenia ale i czysto informacyjnie aby juz po routerze można było widzieć który port lan/wifi jest bardziej korzystający z sieci lub "standby"

Też tak myślę :slight_smile:

Ja tam lubię jak mi mrugają. Na oficjalnym oprogramowaniu ( w przypadku WR1043NDv1) diody mrugają ~1/sec i jest to wartość stała bez względu na ruch, a na openwrt diodka mruga tak jak pakiety "lecą" i potrafi naprawdę szybciutko mrugać - taki bajer :slight_smile:

A dla mojego modelu jest jakaś alternatywa która by ożywiła te diody?

Niestety na razie nie ma i jakoś się nie zapowiada - Procesor Broadcom

Ja widzę w mruganiu sens, np. widzę kiedy mi sąsiad interka zasysa, a taki 8970 V3 nie daje takiego komfortu.

też lubię gdy mruga, ale tylko gdy z tego mrugania wynikają jakieś informacje
jakkolwiek większość przeciętnych użytkowników woli mieć możliwość wyłączenia świecenia (szczególnie gdy sprzęt soi np. w sypialni bądź w okolicach tv)
zazwyczaj rozwiązywałem ten problem przez użycie kawałka ładnie dociętej folii samoprzylepnej (takiej jak stosują np. agencje reklamowe, często stosując jako podkład folię czarną) lub budżetowo przy pomocy tzw. czarnej lasotaśmy
niektóre najnowsze TP-Linki oferują możliwość wyłączenia LED co chyba zadowoli większość (jak dotąd widziałem jeden model z takim gadżetem, ale chyba to jest obecny trend konstrukcyjny)