TD-W8970 z netią

Witam wszystkich
Posiadam internet z Netii (wcześniej Dialog). Do mieszkania jest doprowadzony światłowód wraz z odpowiednim modemem. Netia dała swój router Netia spot ale z uwagi na kiepski zasięg i ogólnie słabe działanie kupiłem tytułowego TD-W8970. I niestety po całym dniu walki nie mogę sobie z nim poradzić.
Może zacznijmy od podłączenia: Światłowód do modemu dalej z modemu na WAN w routerze (wszystko tak jak było w Netia Spot). Na routerze świecą się trzy diody (zasilanie wifi i WAN/LAN1).
Loguję się na router zgodnie z poradnikiem quick start, parametry VPI-8 VCI-35 pppoe login hasło. Multiplex: LLC, DSL Modulation ustawione na auto. No i właśnie po zatwierdzeniu nic się nie dzieje.
Restartowałem, przywracałem fabryczne ustawienia, aktualizowałem soft, nic się nie dzieje. A jak tymczasowo podłączę Netia Spot od razu chwyta sygnał.
Nie wiem co więcej mogę poradzić... nie zapalają się też żadne inne diody poza tymi trzema.
Wydaje mi się, że router jest popsuty ale zanim udam się do sklepu wolę się zapytać o poradę za którą z góry dziękuję.
pozdrawiam wszystkich

Wejdź na stronę konfiguracyjną routera. Zakładka Operation mode i zaznacz Wireless router.

:slight_smile:
Pomogło ;D
Żeby było ciekawiej robiłem ten trik ale nie zauważyłem, że po zmianie trybu pracy kasuje mi login i hasło wcześniej wpisane. Teraz jak mnie nakierowałeś już się nie dałem nabrać.
Wielkie dzięki pozdrawiam