TD-W8970 wersja sprzętowa

Witam. Planuje zakup routera. Myślę nad TD-W8970, zauważyłem, że są dwie wersje sprzętowe V1 i V3. Czym one się różnią oprócz tego, że V3 ma 2 antenki?

Różnią się sprzętowo "hardwarowo" - wiem że w Polsce był jakiś czas problem z dostępem do v3 ale mogło się to zmienić
W8970v1

W8970v3
Chispet = Braodcom BCM6321

Mam właśnie wybór i nie wiem który będzie lepszy.

v3 nie testowałem - przy zastosowaniu procesora Broadcom będzie pewnie bardziej wydajniejszy na słabszych liniach.
v1 działa stabilnie a przy wgraniu openwrt może działać nawet jako VDSL-owy modem -

Nie mam jakiegoś najlepszego łącza. Wziął bym tego V3, ale boję się o zasięg wifi, pewnie będzie gorszy niż w V1.
Wiadomo coś na ten alternatywnego oprogramowania do V3? Czy w ogóle będzie?

V3 jest na Broadcom-ie więc raczej nie będzie.

Skąd takie informacje?

Wydaję mi się, że skoro ma jedną antenę mniej to będzie trochę gorzej.

Nie, nie będzie gorzej.

Ilość anten nie ma wpływu na zasięg tylko na prędkość sieci. Tu nadal w specyfikacji widnieje 300Mb/s

To chyba kupię ten nowszy.

I tego się trzymaj.

Rozumiem, że jeśli chcę wgrać laternatywny soft z umożliwiający pracę z VDSL2 to muszę brać v1, tak?

Na razie i raczej v3 nie będzie wspierane przez OpenWrt. a Chip z v3 wogóle nie wspiera VDSL.

A czy v1 zawsze ma dwie anteny czy może mieć 3? Tu mam taką aukcję http://allegro.pl/tp-link-td-w8970-router-adsl-300mbps-2xusb-v1-old-i5542172461.html i w tytule v1 a na foto 3 anteny. Może pomylone foto ale zanim skontaktuję się ze sprzedającym chciałbym wiedzieć. W ogóle na tych aukcjach to chyba losowe zdjęcia wstawiają...

Na aukcjach mogą być losowe zdjęcia. V1 ma 3 anteny a v3 2.

Mam już wersję 1.0 ale firmware nowszy, więc zamawiam UART. Jak przyjdzie to będę działał.

Odkopie trochę temat, bo nie chcę robić nowego, a mam pytanie dot tego ruterka.
Czy na wersji v1 będzie możliwość odpalenia modemu usb lte?

Jak wgrasz Openwrt to tak. Na oficjalnym jest wsparcie tylko dla niektórych modemów 3G.

dzięki kolego, w takim razie zamawiam

Wgranie openwrt wiąże się z rozebraniem routera i użyciem konwertera usb-ttl. Oczywiście utrata grwarancji.