TD-W8970_V3 i DDNS

Czy jest jakiś patent, żeby ten router nie gubił odświeżania DDNS-a?

Prosił bym dokładnie opisać problem. Z jakiego serwera ddns korzystasz?

DynDNS, rzecz w tym, że sobie podziała 1,2,3 dni odświeża, wiadomo IP się zmienia i przestaje odświeżać, można pchnąć ręcznie, odłączenie zasilania, zaskoczy, można czekać może przy kolejnej zmianie IP sam się odświeży. (Jak miałem podłączony u siebie 8968 v1 ten sam problem występował.) To źle działa i tyle, ręcznie popychając to też albo połączy, albo odrzuci, odrzucanie to potrafi być jedno za drugim.

Z jakiego serwera korzystasz?

dyndns.org w USA, co to ma do rzeczy, pytam czy jest patent, żeby usługa normalnie działa na takim tp-linku.

To że były kiedyś problemy z serwerem no-ip na W8970v1 ale pierwszy raz słyszę o problemie na serwerze dyndns.org
Co to za dostawca internetu?

ISP neostrada, ja nic nie napisałem, że jest problem z dyndns.org, skąd takie wnioski, problem jest że taki tp-link źle z tym działa inny działa bardzo dobrze.

klient na fabrycznym sofcie TP-Linka (podobnie jak i paru innych producentów) jest faktycznie dość ubogi, więc z marszu pisałbym w tej sprawie do oficjalnego wsparcia
z mojego doświadczenia powiem tylko, że wadliwe działanie klienta DDNS (choć na routerze akurat innego producenta) pozbawiło mnie darmowej domeny, którą miałem wiele lat (i miałbym nadal) właśnie na dyndns.org


ze swojej strony mogę zaproponować obejście problemu poprzez użycie klienta na innym urządzeniu w tej samej sieci

jeśli możesz użyć posiadanego "innego" urządzenia w charakterze klienta (czyli w tym wypadku "inny" musi mieć interfejs WAN typu ethernet), to po prostu użyj

Spokojnie nic się nie stanie, że to tak działa. Miałem ten router do testów, teraz jest on u sąsiada, łącze się z nim po wi-fi i popycham jak mu się zatnie odświeżanie DynDNS-a.