TD-W8970 + Sony Xperia Z , blokowanie sieci

Do routera są podłączone następujące urządzenia po kablu: bramka tel. Voip, nBox, odtwarzacz multimedialny sieciowy. Bezprzewodowo: NBox, 3 komputery, tablet, telefon Sony Xperia M2 i Sony Xperia Z. Wszystko działało idealnie do momentu pojawienia się w sieci Sony Xperia Z. Co parę dni lub nieraz parę razy dziennie sieć wifi przestaje działać, po kablu działa. Na komputerze przy nazwie sieci pojawia się komunikat "sieć ukryta". Ikonki połączenia z siecią informują, że jesteśmy z nią połączeni, a jakość sygnału znakomita lecz nie ma z nią połączenia. Rozwiązaniem problemu był restart TP-Linka. Dopiero ostatnio odkryłem, że jak wyłączę sieć w Xperii Z to za moment wszystko wraca do normy i cała sieć zaczyna działać. Oczywiście wpisałem w telefonie stałe IP. Efekt jednak taki sam jak przy IP przydzielonym czyli blokada sieci... Jakieś pomysły??? :frowning: :frowning: :frowning:

Jak wygląda zakładka Wireless Settings na twoim routerze. Poza tym zrób diagnostykę sieci -

Dzisiaj przetestuję..... Hm... Wydaje mi się jednak, że router jest uszkodzony. Przetestowałem taką samą konfigurację sieci na FunBoxie i jest OK. Intryguje mnie tylko jedno. Czemu na TP-Linku pojawia się "sieć ukryta" i co to oznacza. Zostałbym na Funboxie ale transport przez wifi jest stanowczo zaniżony. Wgram jeszcze raz soft do TP-Linka i nie przywrócę ustawień tylko ustawię wszystko ręcznie. Może to coś pomoże. Zachowuje się on tak samo w trybie pracy jako: modem wifi i jako router.

Bez pokazanie tego o co prosiłem trudno coś więcej powiedzieć.

Poniżej przesyłam screeny tego o co prosiłeś. Sieć na czerwono to TP-Link. Sieć zielona to FunBox. Stoją obok siebie dlatego jedna sieć jest na kanale 5, a druga na 6. Jak telefon jest podłączony do sieci na FunBoxie to nie ma problemów, a jak do Tp-Linka to tak jak opisywałem. Podejrzewam, że jest to błąd oprogramowania Tp-Linka. Bardzo dziwne jest to, że w sieci TP-Linka pracuje również telefon Sony. Jest to Xperia M2 i nie powoduje on żadnych problemów. Wydaje mi się iż również należy wykluczyć winę Sony Xperia Z bo tak jak wspomniałem w innej sieci pracuje prawidłowo.