TD-W8970 słaby download i upload na laptopie

Witam,
właśnie stałem się posiadaczem routera TP LINK- TD W8970. Niestety mam pewien problem z jednym z laptopów korzystających z routera.
Wifi Działa w cąłym domu, zasięg jest świetny. Mam Neostradę 2-10 mb/s i robiłem test prędkości.
Laptop na kablu - 7Mb/s - ok
Laptop karta sieciowa - Dell Wireless 1397 W-Lan MiniCard - 7Mb/s - stabilne - ping 40-48
Laptop karta sieciowa - Intel Centrino Wireless N 2200 - 0,5- 5 Mb/s - strasznie skacze, czasami spada prawie do zera - ping 31-38
No i teraz pojawia się moje pytanie co zrobić z tym laptopem z kartą Intel Centrino, da się to jakoś ustawić, żeby odbierał WiFi tak stabilnie jak ten drugi laptop? Dodam, że nie miałem problemów z internetem nigdzie indziej jeżeli chodzi o prędkość łącza.

ustawienia wifi

jakość sygnału

Jak masz opcję wyłączenia standardu N na karcie i pozostawieniu samego G to przetestój. Ewentualnie ustaw tryb BG na routerze.

Witam,
wyłączyłem N na karcie, zmieniłem na routerze na b/g trochę pomogło, bo skoczyło do 3-5 mb/s (skokowe) ale to dalej nie jest 7mb/s (stabilne) na karcie della.
Jakieś inne sugestie, coś wrzucić jeszcze?

Pokaż całość tego inSSIDer-a. Czym mierzysz prędkość internetu?

Całość inSSIDera

Internet mierzyłem na Speedtest Ookla po kilka razy takie same wyniki.
Ustawienia karty sieciowej. Wrzucam wybrane:
Brak tolerancji dla kanału 40MHZ: wyłączono
Kanał Ad Hoc 802.11 b/g: wartość 11
Szerokość kanału 802.11n dla pasma 2,4: automatyczny
Tryb 802.11n: Wyłączono
Tryb bezprzewodowy: 802.11g (miałem też 802.11 b/g ustawione i lipa i tak)
Dodam, że w innym miejscu działałem na internecie 25Mb/s szło maksymalnie - dostawca zagraniczny, router FritzBox 7390, na 20 mb/s - UPC- Dlinkk też śmigał maksem

To nie jest całość, chodzi mi o wykresy z sieciami i ich rozkładem na kanałach. [quote="gibkam, post:5, topic:7491"]Dodam, że w innym miejscu działałem na internecie 25Mb/s szło maksymalnie - dostawca zagraniczny, router FritzBox 7390, na 20 mb/s - UPC- Dlinkk też śmigał maksem[/quote]
To żadne porównanie w innym miejscu.

Takie coś?

Ustaw 802.11n i 20MHz z konkretnym kanałem na routerze (save i reboot) i potem daj jeszcze raz inSSIDer-a.

Nie mam linku z Inssiddera zapomniałem o nim, ale po wprowadzeniu tych ustawień, net prawie w ogóle nie działał. Ping ponad 100 na Ookla, prędkość pobierania 2 mb/s

Nie bardzo rozumiem. Wystarczy zrobić printscreen-a i wrzucić na forum.

Jest:

Próbowałeś aktualizować sterowniki do tej karty? Ewentualnie odinstalować i ponownie zainstalować.

Tak ściągałem najnowsze sterowniki jeszcze przed tymi wszystkimi testami. Rzucę jeszcze jutro okiem na konfigurację karty sieciowej tego Della, może to coś pomoże.