Td-w8970 problem z zasiegiem

Witam mam problem po podlaczeniu routera jak w tytule mam kiepski zasieg w pokoju ktorym jest router jest super 100procent 50mega predkosc netu , wystarczy wyjde z lapkiem do drugiego pokoju i jest dragedia zasieg spada do 30 procent i ciezko otworzyc jakakolwiek strone w przegladarce , na drodze sygnalu nie ma nawet sciany zmienilem router bo poprzedni tez tp link stary model tez mial z tym problem sadzilem ze jak zmienie router na lepszy problem zniknie a tu jeszcze gorzej . Ustawialem router wedlug poradnika z forum nie mam pojecia w czym tkwi problem karte sieciowa w laptopie mam zewnetrzna w standardzie n bo wbudowana jest g , sprubuje go zresetowac i jeszcze raz skonfigurowac bo to jest nie mozliwe zeby na 10metrow byl taki spadek sygnalu moze ktos pomoze jak go skonfigurowac? Ps dodam dostawca internetu jest internetia predkosc 100mega dodam tez ze to moj drugo router wiec dzieki za wyruzomialosc :wink:

Zainstaluj inSSIer-a i daj obrazek z zakładki NETWORKS.

Ok zresetuje pokombinuje jak sie nie uda wrzuce grafike

Masz NetiaSpota przed TP-linkiem czy bezpośrednio kabel routera?

Nie bezposrednio z gniazdka rj45 do routera

OK Daj jeszcze zrzut ekranu z inSSIDera jak jesteś blisko routera i prędkość jest dobra i jak jesteś oddalony.

problem chyba jest z moją tandetną chinską kartą sieciowa na usb teraz używam neta z wbudowanej karty sieciowej samsunga i jest dobry zasięg fakt jest wolniejszy net z racji nie obsługiwania standardu n ale jesli chodzi o zasięg jest ok w granicach -60dbm jakies 12metrów od routera hmm chyba ok tutaj zrzut z drugiego pokoju

nie wiem czy mogę coś poprawić w ustawieniach ?

Całkiem możliwe że karta jest uszkodzona lub ma uszkodzoną antenę. Z ustawień możesz wybrać szerokość kanału na 20Mhz wtedy sygnał będzie stabilniejszy.
Jaką masz prędkość internetu że G jest zbyt wolne?

jak mam na wbudowanej karcie samsunga to ok 16mega mam w drugim pokoju na karcie usb miałem ok 24mega w drugim pokuju 50 mega w pokoju gdzie jest router. Na to wygląda że potrzebuje lepszej karty zewnętrzej bo wbudowana samsunga nie wykorzystuje mojego neta fajnie jak te 50 mega bym miał też w drugim pokoju a nie tylko w tym gdzie jest router . Co powiecie na karty sieciowe zewnętrzne z antenami? czy są lepsze od tych bez? myślałem nad taką kartą http://allegro.pl/karta-sieciowa-usb-asus-usb-n13-wi-fi-n-300mbps-i3775954025.html asus to jednak jest jakaś firma wczesniej miałem jakąs tandete chinską