TD-W8970 problem z WiFI

Witajcie
walczę z problemem stabilności i prędkości działania lokalnego wifi. Jak w temecie posiadam urządzenie TD-W8970 ver 1.2.
Zacznę może od opisania problemu. Lokalna sieć pracuje fatalnie jako przykład komenda ping do routera

Dodam do tego komendę tracert, żeby mieć pewność że nie idę "naokoło"

W pierwszym kroku podniosłem firmware do najnowszej wersji.
Teraz trochę diagnostyki. Zakłóceń sygnału brak. Zrzut z Inssidera

Konfiguracja routera
Ogólna informacja o sieci

Ustawienia WiFi ogólne

Szyfrowanie WPA2-PSK AES
Zaawansowane WiFi

Wykonałem jeszcze trochę zmian w konfiguracji próbując samodzielnie rozwiązać problem jednak bezskutecznie. Zmiany o których wspominam to:

  • typ sieci n only
  • Mniejsza siła sygnału Transmit Power zarówno 50% jak i 25%
  • Channel Width na 40 MHZ
  • wyłaczyłem wszystkie urządzenia które mogą siać
  • pingi podobnie źle chodzą na innym kompuetrze włączonym do sieci (mac)

Jeszcze może karta sieciowa w laptopie z którego przeprowadzam test
Karta Dell Wireless 1540 802.11a/g/n (2,4 GHz/5 GHz) - najnowsze sterowniki.
Wszelkie uwagi pomysły mile widziane.

Sprawdzałeś stabilność ping-a przewodowo? Trzeba by wykluczyć elektroniczne uszkodzenie routera.

Jak najbardziej podłączyłem się po kablu i pingi chodzą < 1ms. Zrobiłem jeszcze jedną rzecz wykonałem przywrócenie ustawień fabrycznych. Załadowałem konfigurację z bin'a i nadal to samo. Chyba wykonam jeszcze konfigurację ręczną od nowa z nowym SID'em sieci.

Sterowniki do karty sieciowej masz najnowsze dostępne? Spróbuj uruchomić system w trybie awaryjnym z obsługą sieci i też sprawdź ping do routera.

Sterowniki do karty najnowsze. Problem występuje zarówno pod systemem Windows jak i na innym komputerze pod OSX.
Rozpocząłem "stawianie" sieci od nowa i wygląda dobrze. Nadałem inny SID. Teraz sieć wygląda jak poniżej

I pingi wróciły do normy

W tej chwili wygląda poprawnie. Pytanie czy to jakieś zakłócenia w eterze bo sama zamiana SSID nie może mieć wpływu na stabilność sieci.

Zakłócenia nie stawiałbym widziałeś Inssidera praktycznie nic nie siało w okolicy. Bardziej ustawienia Auto, które przyjmuje się by zmieniać na wartości stałe. Spróbuję jeszcze ręcznie ustawić sieć do wartości jakie podawałem dzisiaj rano i zobaczę czy wprowadza to zakłócenia na sieci

inSSIEer pokazuje tylko aktywne punkty dostępowe nie pokazuje całego pasma częstotliwości i zakłóceń elektromagnetycznych.

Pierw miałeś ustawiony chanel 11, teraz 1.

więc tak po testach dochodzę do wniosku że albo rzeczywiście były jakieś zakłócenia w sensie fal elektromagnetycznych albo urządzenie się zblokowało. Rano jak pisałem posta to już było grubo ponad tydzień jak próbowałem wszystkich ustawień łącznie ze "skakaniem" po kanałach na 1 też nie działało. Restartowałem urządzenie setki razy, przywracałem do ustawień fabrycznych i cały czas miałem problem.
Jak rwało połączenie zrzuciłem konfigurację do "bin'a". Przed chwilą zaczytałem tą konfigurację, tą na której były problemy z połączeniem . Teraz urządzenie pracuje bez zastrzeżeń pingi na poziomie 1 ms.
Nie mam najmniejszego pojęcia co to mogło być - co dziwne żadna mikrofalówka, piec elektryczny, ani inne dziwne urządzenie nie pracowało w momencie wystąpienia problemów.
Niemniej jednak dziękuję wszystkim którzy zabrali głos w sprawie.

Miejmy nadzieję że problemy już nie wrócą.