TD-W8970 problem połączenia z Funboxem Orange

Jak w temacie. Funbox pełni rolę modemu. Chciłem aby W8970 pełnij dalej rolę routera sieci wifi. Podłączyłem Funboxa w gniazda wan/lan w W8970. Jednak sieć zadziałała tylko przez chwilę. Wywaliło internet na TP-Linku. Mało tego to w Funboxie też zablokował się net. Po rozłączeniu urządzeń i zrestartowaniu Funboxa działa on prawidłowo. Czy w TP-Linku powinienem zmieniać jakieś ustawienia żeby takie połączenie działało?? Pewnie tak, ale ja nie wiem gdzie. Oczywiście w Funboxie wyłączyłem wifi. Czy powinienem też zmienić adrsu urządzeń? Oba mają adres 192.168.1.1. Jeżeli tak to na jakie. Zależy mi aby W8970 działał jak wcześniej czyli router wifi, a do niego był podłączony Funbox jako modem. Podpowie ktoś jak to prawidłowo ustawić ? Z góry dzięki.

To logiczne że adres IP TP-linka musi być z innej podsieci np. 192.168.2.1:

Router jest po to aby łączyć różne sieci.

Lub łączysz do dowolnego portu LAN z wyłączonym serwerem DHCP. W tej opcji nie będziesz mógł się zalogować na router.

Dzięki za pomoc. Problem rozwiązany :slight_smile:

Chociaż daj krótki opis dla potomnych.

Zastosowałem rozwiązanie Admina :slight_smile: . Zrobiłem tylko inną kolejność podsieci. TP-Link zostawiłem 192.168.1.1, a FunBoxie zmieniłem na 192.168.2.1. Zrobiłem tak ponieważ w Tp-Linku mam podpięte dyski sieciowe, a adresy ich są wpisane w odtwarzaczu sieciowym i nie chciało mi się już tam zmieniać. Rozwiązanie dość fajne bo jeżeli w FunBoxie wyłączone jest wifi to i tak mogę wejść przez wifi Tp-Linka na FunBoxa aby coś zmienić. Do FunBoxa podłączyłem też dysk sieciowy i oczywiście jest on widoczny w sieci.
Tylko teraz jeszcze jedno pytanie. Co zrobić aby z sieci FunBoxa (192.168.2.1) wejść na dysk sieciowy TP-Linka czyli [img]192.168.1.1\ ????? Nie wiem jak to rozwiązać...... :frowning: