TD-W8970 pomoc przy rozpoznaniu elementów na płytce


(madjaro) #1

Witam, niedawno trafił w moje ręce uszkodzony routerek. Po rozebraniu okazało się, że ktoś tam już grzebał i brakuje cewki L5 oraz rezystora R19
Jakby ktoś miał możliwość podania wartości tych elementów byłbym wdzięczny.
Ogólnie router wstaje, świeci się dioda zasilania, po chwili świecą wszystkie diody, gasną i świeci tylko power.


(Heinz) #2

Wartość R19 to 150Ω ( kod smd - 151)
Wartości tego dławika L5 nie znam i nie mam czym zmierzyć. Spróbuj zrobić coś podobnego, weź pierścień ferrytowy i drutem nawojowym ( około 0,5mm²) nawiń tyle aby cały pierścień był zakryty jedną warstwą drutu. Rezystancja tego elementu to 0,2Ω.


(madjaro) #3

Wielkie dzięki za pomoc, rezystor zastosowałem taki jak napisałeś, dławik nawinąłem ciut grubszym drutem jedną warstwę, rezystancja wyszła 0,3-0,4Ω. Ruter wstał, da się na niego normalnie zalogować, bez problemu działa WiFi i LAN. Natomiast jest problem z połączeniem się z Netią przez PPPoE, cały czas inicjalizacja i dissconect tak w kółko. A może ja coś źle ustawiam ? Soft wgrałem najnowszy jaki był oryginał pod V1


(Marcin) #4

Netia ma różne technologie dostarczenia internetu, mówisz o ADSL czy ETTH?


(madjaro) #5

Mowa o ADSL na linii TP, właśnie teraz patrzę, że konfigurowałem go pod PPPoE 8/35 a powinienem pod PPPoA 0/35 jutro do tego wrócę, sprawdzę i dam znać.


(Marcin) #6

Jeżeli to linia Orange-owa enkapsulacja powinna 0/35


(madjaro) #7

niestety dalej nie łączy się z internetem próbowałem już rożne kombinacje enkapsulacji, PPPoE, PPPoA. Macie jeszcze jakieś pomysły ?


(szopen) #8

szczerze? podejrzewam, że uwalony może być nie tylko opornik + cewka


(madjaro) #9

Też tak mi się wydaje, także leci w kosz niesety. :-\


(szopen) #10

na AP się nadaje więc szkoda do kubła


(madjaro) #11

spróbuje jeszcze wrzucić mu openwrt może coś się zmieni, spróbować można


(Heinz) #12

Na oficjalnym sofcie próbuje chociaż złapać synchronizację? Jeśli nie to będzie miał uwalony modem, Na oficjalnym sofcie jak i openwrt może on działać jako normalny router z internetem dostarczanym przez port WAN lub z modemem 3G/LTE wpiętym do portu USB.
Jednak jak będziesz wyrzucał to daj znać. Chętnie przygarnę.