TD-W8970 po przekierowaniu portów nadal nie działa

Witam
Więc tak
Ustawienia z postu od kolegi Administrator
Forwarding-Virtual Server-Add new
Interface: pppoa_
Service port: 3000 - taki ustawiony mam w rejestratorze
IP adres: adres rejestratora (u mnie)
Internal Port: 3000
Protocol: All
Status :Enabled
Nie bardzo wiem co z tymi portami internal i service, u mnie rejestrator ma ustawione:
web port: 3000
media port: 9000
cmd port: 8000
Od razu dodaję że na moim starym routerze wszystko śmigało, tylko z tym W8970 mam problem.

Musisz skonfigurować przekierowanie dla wszystkich portów na adres IP rejestratora.

Możesz powiedzieć jak ?

Forwarding -> Virtual Servers:
Use Interface: pppoa_ (wybierasz swoje połączenie)
Service port: 3000
IP Address: IP rejestratora
Internal Port: 3000
Protocol: All
Status :Enabled
Czynnośc powtarzasz dla portów 9000, 8000

Zrobione dla wszystkich 3 i nie działa nadal
Czy coś jeszcze w jakiejś zakładce się ustawia ?

Sprawdzasz z zewnętrznego IP z innej lokalizacji?

tak, z zewnętrznego, ale i wewnątrz sieci podając adres ip i port to też nie wchodzi.
Service port i interna port mam wszędzie takie same

Najpierw ustaw rejestrator i sprawdź jego IP aby działało w sieci LAN potem przekieruj na WAN

Źle napisałem, wewnątrz po IP działa, ale już po adresie no-ip.org:3000 nie działa - też wewnątrz sieci, dodam że na samo no-ip wchodzę na logowanie na router, z zewnątrz również ale już na rejestrator to nie.

Na niektórych routerach tak nie zadziała.

Jeśli Ci nie chce działać przez Virtual Serwer to spróbuj użyć DMZ. Wystarczy wpisać tam IP rejestratora i powinno zadziałać.

Ja chyba z tym routerem to zgłupieje, cały czas coś
Po DMZ też nie wchodzi

Daj może na PW swój obecny adres IP sprawdzę czy coś się odzywa?

posłałem IP, ale nie wejdziesz, ja mam jeszcze neta z komórki z którego zawsze wchodziłem na rejestrator (do wczoraj) przez stary router.
Ja nie wiem co ten Tplink zrobił z tymi nowymi routerami, takich problemów nigdy nie miałem i najgorsze że nie wiem jak to obejść

Do DMZ wpisałeś adres IP rejestratora? Zrobiłeś SAVE i reboot routera? Testowałem W8970 ale jakoś nie miałem problemów.

Tak właśnie zrobiłem, chciaż nie powinienem dawać do DMZ bo jest Virtual servers który powinien działać normalnie.

Robimy na razie testy nic na stałe. Jeżeli nie działa na DMZ to znaczy że coś nie tak z tym webserverem jest. Próbowałeś zmienić na rejestratorze portweb-owy na niższy np. 85?

Widziałem że zrobiłeś posta z opisem do tego routera na virtual servers, ale u mnie to coś nie działa. Nie zmieniałem portu na niższy, bo po co skoro działał przez 2 lata i pewnie działa na inny routerze.

Zmień porty na rejestratorze, router może mieć z tymi akurat problem, wyłącz UPnP. Sprawdź połączenie po IP:port bez wpisywania domeny ddns. Rejestrator masz bezpośrednio wpięty do lan routera?

Ok, więc tak, rejestrator wpięty bezpośrednio pod Lan1 routera.
Port zmieniony, UPnP wyłączone, po wpisaniu do przeglądarki IP:port zgłasza się rejestrator.
DMZ wyłączyłem.
Załączam podgląd jak mam ustawione
Aha, domena no-ip chodzi dobrze, ustawiłem manage kontrol i po wpisaniu domeny ładuje się menu routera.

No i po 3 dniach męki, zrobiłem reset routera do ustawień początkowych, wprowadziłem wszystko od nowa i mam połączenie.
Dodam że DMZ pominąłem bo chodzi przez Virtual Server.
Dość ciężki jest ten 8970, ale może teraz już będzie ok