TD-W8970 po przekierowaniu portów nadal nie działa

(arczi99) #1

Witam
Więc tak
Ustawienia z postu od kolegi Administrator
Forwarding-Virtual Server-Add new
Interface: pppoa_
Service port: 3000 - taki ustawiony mam w rejestratorze
IP adres: adres rejestratora (u mnie)
Internal Port: 3000
Protocol: All
Status :Enabled
Nie bardzo wiem co z tymi portami internal i service, u mnie rejestrator ma ustawione:
web port: 3000
media port: 9000
cmd port: 8000
Od razu dodaję że na moim starym routerze wszystko śmigało, tylko z tym W8970 mam problem.

(Marcin) #2

Musisz skonfigurować przekierowanie dla wszystkich portów na adres IP rejestratora.

(arczi99) #3

Możesz powiedzieć jak ?

(raf) #4

Forwarding -> Virtual Servers:
Use Interface: pppoa_ (wybierasz swoje połączenie)
Service port: 3000
IP Address: IP rejestratora
Internal Port: 3000
Protocol: All
Status :Enabled
Czynnośc powtarzasz dla portów 9000, 8000

(arczi99) #5

Zrobione dla wszystkich 3 i nie działa nadal
Czy coś jeszcze w jakiejś zakładce się ustawia ?

(Marcin) #6

Sprawdzasz z zewnętrznego IP z innej lokalizacji?

(arczi99) #7

tak, z zewnętrznego, ale i wewnątrz sieci podając adres ip i port to też nie wchodzi.
Service port i interna port mam wszędzie takie same

(Heinz) #8

Najpierw ustaw rejestrator i sprawdź jego IP aby działało w sieci LAN potem przekieruj na WAN

(arczi99) #9

Źle napisałem, wewnątrz po IP działa, ale już po adresie no-ip.org:3000 nie działa - też wewnątrz sieci, dodam że na samo no-ip wchodzę na logowanie na router, z zewnątrz również ale już na rejestrator to nie.

(Heinz) #10

Na niektórych routerach tak nie zadziała.

Jeśli Ci nie chce działać przez Virtual Serwer to spróbuj użyć DMZ. Wystarczy wpisać tam IP rejestratora i powinno zadziałać.

(arczi99) #11

Ja chyba z tym routerem to zgłupieje, cały czas coś
Po DMZ też nie wchodzi

(Marcin) #12

Daj może na PW swój obecny adres IP sprawdzę czy coś się odzywa?

(arczi99) #13

posłałem IP, ale nie wejdziesz, ja mam jeszcze neta z komórki z którego zawsze wchodziłem na rejestrator (do wczoraj) przez stary router.
Ja nie wiem co ten Tplink zrobił z tymi nowymi routerami, takich problemów nigdy nie miałem i najgorsze że nie wiem jak to obejść

(Marcin) #14

Do DMZ wpisałeś adres IP rejestratora? Zrobiłeś SAVE i reboot routera? Testowałem W8970 ale jakoś nie miałem problemów.

(arczi99) #15

Tak właśnie zrobiłem, chciaż nie powinienem dawać do DMZ bo jest Virtual servers który powinien działać normalnie.

(Marcin) #16

Robimy na razie testy nic na stałe. Jeżeli nie działa na DMZ to znaczy że coś nie tak z tym webserverem jest. Próbowałeś zmienić na rejestratorze portweb-owy na niższy np. 85?

(arczi99) #17

Widziałem że zrobiłeś posta z opisem do tego routera na virtual servers, ale u mnie to coś nie działa. Nie zmieniałem portu na niższy, bo po co skoro działał przez 2 lata i pewnie działa na inny routerze.

(raf) #18

Zmień porty na rejestratorze, router może mieć z tymi akurat problem, wyłącz UPnP. Sprawdź połączenie po IP:port bez wpisywania domeny ddns. Rejestrator masz bezpośrednio wpięty do lan routera?

(arczi99) #19

Ok, więc tak, rejestrator wpięty bezpośrednio pod Lan1 routera.
Port zmieniony, UPnP wyłączone, po wpisaniu do przeglądarki IP:port zgłasza się rejestrator.
DMZ wyłączyłem.
Załączam podgląd jak mam ustawione
Aha, domena no-ip chodzi dobrze, ustawiłem manage kontrol i po wpisaniu domeny ładuje się menu routera.

(arczi99) #20

No i po 3 dniach męki, zrobiłem reset routera do ustawień początkowych, wprowadziłem wszystko od nowa i mam połączenie.
Dodam że DMZ pominąłem bo chodzi przez Virtual Server.
Dość ciężki jest ten 8970, ale może teraz już będzie ok