TD-W8970 - nie znajduje go w kompie w otoczeniu sieciowym WIN7

Witam.
Mam taki przypadek jak w temacie. Kilka dni temu przesiadłem się z W8968 gdzie podłączony do USB dysk był widoczny w otoczeniu sieciowym w kompie, ale nie widziałem np tego dysku nigdzie indziej po za kompem, np w telewizorach. Zmieniłem na 8970 i w ruterze widać dysk bez problemu, na telewizorach również co mnie bardzo cieszy, ale brak jego ikony w kompie jak wejdzie się w SIEĆ. W sieci widoczny jest tylko w sekcji urządzenia multimedialne, ale jako ikona "komputer" już nie. Powiedziałbym, że ustawione mam tak jak w starym ruterze, zresztą w ruterze ustawień odnośnie tego nie ma zbyt wiele i nie sądzę, aby nie można było sobie z nimi poradzić. System to WIN7. Z góry dzięki za pomoc.

To są dwa różne routery więc możliwe że oprogramowanie jest inaczej napisane. U mnie też router wyświetla się jako urządzenia a nie jako komputer. To chyba żaden problem?

No dokładnie, mam tak jak na Twoim screenie.
Chciałbym sobie łazić po tym dysku, kopiować na niego, z niego itp, byłoby wygodniej go widzieć niż nie :slight_smile:

Co za problem zmapować dysk!?

utwórz sobie na pulpicie czy gdzie tam chcesz nowy skrót, w elemencie docelowym daj [img]192.168.1.1 czy jaki tam masz adres routera

Zauważyłem, że ruter znika mi z listy widocznych urządzeń multimedialnych po kilku dniach od restartu rutera. Mam zmapowane miejsce sieciowe i na kompie wchodzę sobie bez problemu na ten dyskl podłączony, ale już telewizory nie widzą tego dysku (rutera) jak nie jest widoczny w urządzeniach multimedialnych. Jak zrobię restart rutera to wszystko wraca do normy. Czy zaobserwowaliście coś takiego na swoich W8970?