TD-W8970 nie działa z odtwarzaczem multimedialnym

Witam. Zakupiłem TP-Linka TD-W8970 skonfigurowałem go z płytki i ruszył . W domu mam stacjonarny komputer , laptop po wifi oraz odtwarzacz multimedialny Mede8er po kablu. I właśnie ten odtwarzacz nie może połączyć się z routerem. Kabel jest ok bo po wpięciu do telewizora ładnie go router widzi i aplikacje śmigają.
Po prostu nie może przypisać mu i.p i itp. ( dioda miga ) . Odtwarzacz sprawdzany u znajomego i ok. Miałem wcześniej też tp-linka W8950ND i było ok dopóki nie padł... .
P.S. Dostawca neostrada

Ten odtwarzacz ma jakieś menu żeby sprawdzić konfigurację sieci?

Tak . Z automatu nie przypisuje danych. Ręcznie wpisuje w odtwarzaczu ip. 192.168.1.105 , maskę 255.255.255.0 , brama 192.168.1.1 dns 194.204.152.34 i też nie pomaga.

Sprawdzasz to na oryginalnym kablu (patchcord)?

Jeżeli kabel jest robiony własnoręcznie czasami mogą się dziać cuda wianki po wymianie routera. Gniazdo - gniazdu nie równe.

Mhm :slight_smile: Zgadłeś kabel na zamówienie zaciskany. Gniazdo w telewizorze działa a gniazdo w odtwarzaczu juz ma problem z kablem?
Edit. Sprawdzałem na oryginalnym kablu to samo.

Pokaż nam w miarę możliwości jakieś zrzuty z menu tego odtwarzacza- zakładkę sieciową.

Nie bardzo wiem jak :). Przy konfiguracji można wybrać automatycznie po dhcp albo wklepać ręcznie : ip,maskę podsieci,brama domyślną,ip serwera dns . Tylko nie wiem jak router ustawić ręcznie po adresie mac odtwarzacza.

Pisałeś że odtwarzacz sprawdzany u znajomego na jakim routerze? Pokaż jeszcze zrzut z routera z zakładki Status. Kabel podłączałeś do wszystkich portów LAN i dalej to samo?

Sprawdzany na dsl , dokładnie nie wiem na sprzęt od Orange.

Dopisz do odtwarzacza ręcznie:
Ip 192.168.1.250
maska 255.255.255.0
brama 192.168.1.1
DNS: 194.204.159.1 i 194.204.152.34

Wklepałem i nic. Możliwe że od przez stary router uwalił się port w odtwarzaczu? Sprawdzę jeszcze raz jutro u znajomego.

Port ethernet-owy ma jakieś diody wskazujące link? Coś się zapala po włączeniu kabla (na routerze lub na odtwarzaczu)?

Ma i właśnie nic nie świecą.. a na routerze wolno miga dioda

Co znaczy właściwie? Może nie może się dogadać z portem 1GB/s na routerze.

W odtwarzaczu też jest port Gigowy - Mede8er MED600X.

Nie znam tego odtwarzacza nie moja bajka, na wszystkim nie można się znać :wink:
Czyli podsumowując, po podłączeniu kabla nie masz linka ani na odtwarzaczu ani na routerze. Diody są ciemne?

Na porcie w odtwarzaczu ciemne a dioda na przednim panelu routera miga.
Dzięki za zainteresowanie , jutro sprawdzę jeszcze u znajomego.

Wpisując adres na stałe do odtwarzacza próbowałeś sprawdzić z innego hosta w sieci czy to właśnie IP odpowiada na ping?

Mam ten sam odtwarzacz, router w8970 i wr1043n (na tym obecnie działa sieć).
Na jednym i drugim routerze nie było problemu z dostępem do sieci z med800x3d,
co prawda med łączył się z nimi po wifi, ale to chyba nie ma znaczenia.
W odtwarzaczu wszystkie opcje internetowe na auto,
router przydzielał ip dla odtwarzacza.
Jak wrócę do domu, to dam zrzuty z odtwarzacza opcji dot. internetu,
może coś pomogą.
ps.
Ustaw w odtwarzaczu, w opcjach internetowych wszystko na auto,
zapisz ustawienia i wyłącz go,
w routerze w zakładce DHCP Server - DHCP Settings
opcja DHCP Server ma być na Enable,
router zresetuj, jak już się router uruchomi, to włącz odtwarzacz,
przejdź na router i daj zrzut z zakładki DHCP Server - Clients List
tam powinien pokazać się odtwarzacz z przydzielonym adresem ip.

Robiłem i tak i nic :(. Sprawdziłem ponownie u znajomego i też nic. Wysyłam go , niech serwis go sprawdzi , jest na gwarancji.