TD-W8970 - netia PPPoE

Witam,
Niestety mam problem z konfiguracją połączenia internetowego z netią poprzez router TD-W8970. Dzwoniłem do netii, żeby potwierdzić dane do logowania i mam poprawne. Dowiedziałem się również, że internet mam na łączach netii także dlatego wybrałem PPPoE.
Moje poczynania i długie męczarnie spełzły na niczym, a infolinia milczy :frowning:
Status połączenia mam zmienny: Inistalizing -> Disconnected i tak w koło :frowning:
Może ktoś widzi co źle zrobiłem? Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Mówisz o linii telefonicznej czy sieci ETTH?

Dokładnie nie rozumiem. Mam kabel telefoniczny RJ11. Wcześniej miałem netia spot.

Linia telefoniczna jest analogowa czy cyfrowa?

Na infolinii netii za dużo nie wiedzieli. Pan udzielił mi informacji, że ETTH to na pewno nie jest. Wspomniał o ADLS, i tyle w temacie :frowning:

Jak już to ADSL,
Masz czynną linię telefoniczną? Z obrazków widać że linia nie jest podłączona do routera

Czuję się jak żółtodziub, a myślałem, że coś tam o tym wiem...
Usługi telefonu jako takiego nie mam. Mam sam internet wykupiony od netii, na łączy bodajże nie ETTH (tak wspomniał konsultant). Posiadam netiaspota i wszystko śmiga. Po wpisaniu powyższych ustawień nie mogę połączyć się z internetem.
Kabel wpięty jest w router tp-link. Netia spot jest całkowicie odłączony.

Podłącz NS-a, zaloguj przez administratora i daj obrazek z zakładki Właściwości WAN DSL oraz Połączenie z internetem->Ustawienia

Proszę. Chyba jednak jest cyfrowa (VDLS)?

Masz modulację VDSL-a a nie ADSL-a dlatego TP-link się nie linkuje bo nie posiada takiego modemu.

To jest nadal linia analogowa ale modulacja w której idzie internet jest VDSL. Co tam za ludzie siedzą na tej infolinii masakra!?

Co można z tym zrobić aby rozwiązać ten problem? Mogę jakoś to zmienić u operatora?

Jeżeli zmienisz na ADSL to automatycznie zmniejszysz sobie prędkość internetu o ile w ogóle będzie to możliwe. Dlaczego chcesz wyrzucić NS-a?

A jak to mogę zrobić? Jak zmienić VDSL na ADSL?
NS chcę wyrzucić, bo ma wolny switch (mam w domu NAS'a i zależy mi na szybkości) oraz jest kompletnie nieintuicyjny... Przekierować port dla konkretnego IP jakoś szło (ale nie wszystkie porty mi się udało), a wyzwolenie jakiegoś portu okazało się dla mnie niemożliwe...
P.S.
Są może jakieś routery z modemami takimi, które obsłużą moje połączenie?

Takie coś może zrobić operator, oczywiście kosztem prędkości max wtedy 20Mb/s oczywiście jeżeli się na to zgodzi. Dla mnie trochę bez sensu rezygnować z prędkości VDSL. Skonfiguruj W8970 jako WAN-owy router i podłącz do NS-a.

Jak go skonfigurować jako WAN'owy router?
Jeżeli NS będzie odpowiadał za połączenie z internetem to zawsze w nim będę musiał wszystko ustawiać (DHCP, otwieranie portów, itp), tak?
Masz możliwość wskazać jakiś schemat rozwiązania tego problemu?
Rezygnacja z VDSL przy takiej stracie prędkości faktycznie mija się z celem. Z tego co widzę to np. W9980 chyba by obsłużył moje połączenie (tak?), ale to wydatek kolejnych 100 zł, a i tak jak skończy się umowa (rok) to zmienię operatora na kablówkę (konkurencyjna cena). Stąd wybór padł na router który podzieli mi też takie łącze w przyszłości.
Będę bardzo wdzięczny za jakąś wskazówkę jak ustawić W8970 jako WAN'owy router :slight_smile:
Czekam z nadzieją, że podołam :slight_smile:

Masz 2 opcje:
Albo ustawiasz Tp-Linka w trybie swich/AP (wyłączając DHCP na TP-linku i zmieniając jego IP na jakiś spoza puli DHCP NetiaSpota) i NS będzie wtedy przydzielał IP komputerom oraz na NS będziesz konfigurował wszystkie porty i w ogóle wszystko z wyjątkiem kanału i hasła na WiFi

Albo wchodzisz na Tp-Linku w Qiuck Setup u wybierasz Ethernet WAN i spinasz NS i Tp-Linka kablem (port LAN na NS oraz port EWAN na 8970), ale wtedy masz podwójnego NAT-a co może przeszkadzać, gdy będziesz chciał się dostać do swoich sprzętów z Internetu.

Tak dokładnie.

Konfiguracja W8970 jako router WAN-owy:

To jest instalacja dla v1 ale dużych różnic nie powinno być.

Dobrze będzie ustawić WAN jako Static IP wpisując na stale adresację
IP - 192.168.1.100
Maska - 255.255.255.0
Brama - 192.168.1.254
DNS - 62.233.233.233 i 87.204.204.204
Wtedy na NS-ie konfigurujesz DMZ na 192.168.1.100 i możesz wszystkie przekierowania portów konfigurować na TP-linku
Przykład:

Oczywiście wcześniej musisz zmienić adres IP TP-Linka na 192.168.2.1 aby NAT w ogóle działał.

Dziaaaaaała :):slight_smile:
Jeżeli będziesz jeszcze taki miły to powiedz mi co to za adres 192.168.1.100? Za co on odpowiada? To adres TP-Linka w sieci lokalnej NS'a? Rozumiem, że na świat jest wystawiony 192.168.1.100 i dlatego na nim będę mógł wszystko przekierowywać, tak?
Czy są jakieś znane Tobie ograniczenia takiego rozwiązania?
W takim przypadku o NS'ie mogę zapomnieć i korzystać całkowicie z sieci 192.168.2.xxx, tak?
Pozostaje teraz tylko ograniczenie w przepustowości na zewnątrz, bo rzeczy z NAS'a w lokalnej sieci (192.168.2.xxx) będą latały z prędkością gigabitową i dopiero jak "przelecą" na NS'a to zwolnią, aby lecieć poza LAN, tak?

Jak mogę się odwdzięczyć? Jestem szczerze bardzo dłużny.

P.S.
Przekierowałem port na TP-Linku ale niestety gdy sprawdzam go poprzez http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/ dalej wyświetla jako zamknięty :frowning:

Można coś z tym zrobić?

Adres 192.168.1.100 nie jest żadnym specjalnym adresem, został wybrany przypadkowo aby skonfigurować WAN i DMZ na takim samym adresie.

To że musisz mieć włączone dwa urządzenia jednocześnie.

Tak dokładnie.

Zwolnią tylko dlatego że masz mniejszy download/upload na zewnątrz ograniczony przez łącze internetowe.

Jak masz FB to kliknij Lubię to.

jakaś usługa działa/nasłuchuje na tym porcie? Nigdy nie polecam funkcji Tiggering.

Ja ustawiłem 192.168.1.99, bo tamten adres miałem zajęty. Taki też wystawiłem w NS na DMZ ale uwolnienie portu nadal nie działa :frowning:
Potrzebuję tego aby uruchomić serwer VPN na synology, który jest w sieci. Poniżej wstawiam moje aktualne ustawienia:

Zrobiłem coś źle?