TD-W8970 jako drugi router

Witam.
Mam router ADSL z Orange który musi pozostać do niego chce podłączyć drugi router TD-W8970 który ma otrzymywać internet z pierwszego i działać
tak jakby był pierwszym tzn rozdzielać internet według ustawień na nim wykonanych.
Jak skonfigurować TD-W8970 żeby nie działał tylko jako switch ?
Proszę o pomoc.

Wystarczy tylko spiąÄ je kablowo portami lan i wyłączyć serwer dhcp. Działa wtedy jak typowy apek.

Jeżeli spinam portami lan to działa jako switch

Po radiu daje też sieć bezprzewodową

przewodowo .Jest tak router Orange kabel do router TP-Link(z tego jeszcze wi-fi ) do kabel switch

Co chcesz uzyskać przy takim podłączeniu ? Możesz je spiać razem w 8970 do portu Lan/WAN ustawić go jako Wireless Router Mode i uzyskasz dodatkową podsieć.

Gdyby Orange dawało hasła użytkownika do usług biznesowych to taka kombinacja była by bez sensu :slight_smile: a że tak nie jest to trzeba inaczej.
Ten drugi ma tworzyć swoją podsieć bez dhcp i za pomocą jego ustawień np: ograniczam dostęp do internetu dla komputerów w tej podsieci lub inne ustawienia.

Możesz je spiać razem w 8970 do portu Lan/WAN ustawić go jako Wireless Router Mode i uzyskasz dodatkową podsieć.
Właśnie tak próbowałem robić ale nie miałem dostępu do internetu Jeżeli ustawiam go w ten sposób to jak ustawiam WAN?

Zmień adres LAN na np. 192.168.100.1
Adres WAN zostaw jako dynamic IP. Operation Mode jako wireless router.

Zmień adres LAN na np. 192.168.100.1 Adres WAN zostaw jako dynamic IP. Operation Mode jako wireless router.
Pierwszy router nie ma uruchomionego DHCP i tak ma zostać

No to odowiedz na pytanie kolegi Wojtka co chcesz dokładnie uzyskać przez takie podłączenie?

Pisałem powyżej odpowiedź na to pytanie(tak naprawdę nie mam wyjścia).
Do tego mogę dodać że nie chcę zmieniać w tym pierwszym na dhcp ponieważ że jak ktoś kto nie ma dostępu do konfiguracji odepnie sobie drugi router wszystko będzie działało jak dotychczas. Jeżeli nie ma takiej opcji to mogę w tym pierwszym ustawić dhcp i zrobić w drugim WAN jako DynamicIP. Próbowałem w tym drugim ustawić w WAN Static IP i podałem
IP 10.0.0.1 -ip pierwszego routera
maska 255.255.255.0
brama 10.0.0.1
DNS-y standardowe Orange

Nie mam wyjścia to znaczy że router Orange nie ma w oprogramowaniu pewnych opcji a nie wymienią na lepszy a hasła nie podadzą itd :slight_smile:

Co to za model tego pierwszego urządzenia? Masz dostęp do jego konfiguracji?

Witam ponownie. Nie mogłem wcześniej się odezwać. Nawał innej pracy.
Mam wejście na ten pierwszy router jako user. Model CellPipe 7130 RG

Masz dostęp na tym koncie do funkcji DMZ na CellPipe 7130?

Mam. Czyli DMZ dla IP routera TP-LINK i przekierowanie 8080 na to IP? Czy mogę podać w DMZ IP nie należące do tej samej podsieci. Z Czyli ip routera CellPipe jest 10.0.0.1 a TP-LINK 192.168.1.1 ?

Na WAN-ie tplinka ustawiasz Static IP z adresem 10.0.0.200 plus maska plus bramą i dnsy. W cellpipe ustawiasz adres 10.0.0.200 w DMZ i możesz dalej zarządzać siecią na tplinku. Konfiguracja W8970 jako wireless router z adresem LAN 192.168.1.1

Witam.
Chciałbym wszystkim, którzy zainteresowali się tym tematem podziękować za pomoc. Wszystko działa jak należy.

Mam rozumieć że temat jest rozwiązany i można watek zakończyć?