TD-W8970 i modem 3G

Szanowni Państwo.
Sytuacja jest taka. Mam router TD-W8970 v3, firmware 150427 - wcześniej miałem neostradę. Do tego modem Huawei E173 od Plusa, a kartę od Orange (nie można "skasować" PINu). Chciałbym teraz możliwie najmniejszym kosztem złożyć działający zestaw.
Router ustawiłem na tryb "3G/4G Router Mode". Podłączam modem, wpisuję PIN, modem się inicjalizuje, łączy, wszystko pięknie. Problemem jest to, że po kilku dniach modem się rozłącza, a jest nadal zainicjalizowany i podobno gotowy, ale nawiązać połączenia nie chce. Trzeba wyjąć modem, podłączyć ponownie, poczekać, wpisać PIN... i znowu działa.
Czy macie doświadczenie, z jakimi modemami ten router współpracuje bezproblemowo? Oczekiwałbym bezobsługowego połączenia. W ogóle w czym tkwi problem - w zestawie router+modem, czy wszystkie modemy tak się zachowują? Ja dopiero od niedawna jestem skazany na połączenia komórkowe. Czy w grę wchodzi tylko zakup routera 3G? Może są jakieś inne rozwiązania?

To sprawdź czy rozłącza router czy modem.

Wydaje mi się, że rozłącza modem. Kiedy jest połączenie, świeci się na nim niebieska dioda. Po takim rozłączeniu miga z małą częstotliwością. Następnym razem zobaczę jeszcze, co jest w logu.

jeśli modem miga to na 99% jest zerwane połączenie 3G (ważny jest jeszcze kolor świecenia i migania)
przy połączeniu 3G jest to istotnie niebieski kolor w przypadku tego modemu i zielony w 2G, świecenie ciągłe
w innych trybach (brak połączenia, rejestrowanie w sieci) jest to miganie, które ma dodatkowo różne wzory

PIN na karcie SIM jest niestety nierozwiązywalnym problemem z wieloma urządzeniami (w przypadku niektórych pomaga zmiana PINu na 1111 lub 1234 jeśli router jest wyposażony w uproszczony skrypt obsługi PINu)
niestety większość producentów routerów (a może i wszyscy?) zaleca wyłączenie PINu na karcie SIM
jakkolwiek, z tego na ile się orientuję w Orange można otrzymać kartę SIM bez zabezpieczenia PINem (koszt wymiany to 50zł)

Rozłączenie było przedwczoraj, a do dzisiaj log już zawalony innymi komunikatami.
Natomiast miganie diody na modemie oznacza, zgodnie z instrukcją: "Jedno mignięcie w kolorze niebieskim co trzy sekundy: Modem USB rejestruje się w sieci 3G lub 3G+."
Moim zdaniem będzie to problem modemu. Zdecydowałbym się kupić nowy, pod warunkiem, że będę miał pewność, że będzie pracował jak należy.
Czy ktoś z pt. forumowiczów ma przetestowany jakiś modem współpracujący z routerem?