TD-W8970 i dysk USB

Witam,
Mam pytanie dotyczące routera TD-W8970 z podpiętym dyskiem WD 500 GB pracującym jako media server.
Przez jakiś czas działał normalnie tj. jak nie czerpał nikt z zasobów dysk mrugał co jakiś czas, obecnie
Obecnie nawet jak odłączę kable sieciowe świeci non stop i delikatnie dysk się grzeje.
W ustawieniach nic nie zmieniałem po restarcie sytuacja powraca i znowu kręci się jak opętany.
Dysk jest na 100% sprawny podpięty do komputera zachowuje się normalnie.
Jeśli ktoś miał podobny przypadek proszę o pomoc ???

Problemem może być wydajność prądowa portów USB. Możliwe że pracuje na granicy możliwości. Dobrze było by sprawdzić przez hub USB aktywny (z zasilaniem).

Raczej nie powinno to mieć wpływu tym bardzie że korzystam z jednego portu USB
Nadmienię że przez kilka miesięcy wszystko było ok
Przy spadku napięcia czy mniejszej wydajności prądowej urządzenie może głupieć
natomiast działa wszystko jak najbardziej w porządku odczyt zapis i przesyłanie danych jest bez zakłóceń
tylko kręci się jak oszalały.
Zasilacz ani sam router nie jest nawet delikatnie ciepły co poniekąd świadczy że nie występuje nigdzie niedomiar poboru prądu.

To nie bardzo rozumiem twoje zapytanie? Co się świeci? Przy pracy dysk ma prawo być ciepły to normalne.

Dysk będąc podłaczony do napięcia pracuje cały czas. Talerz bądź talerze obracają się non stop.

Koledze pewnie chodzi o to że dysk się nie "usypia". Przez to ze się nie usypia może być to że jest zamontowany na jakimś komputerze lub któryś TV lub inne urządzenie z DLNA z niego korzysta.

[quote="CHACA, post:5, topic:5676"]Cytat: Zoorg w Styczeń 14, 2014, 17:27:40
Obecnie nawet jak odłączę kable sieciowe świeci non stop i delikatnie dysk się grzeje.
To nie bardzo rozumiem twoje zapytanie? Co się świeci? Przy pracy dysk ma prawo być ciepły to normalne.[/quote]
Świeci w sensie dioda kontrolna :slight_smile:
Jeśli chodzi o usypianie to jak najbardziej o to mi chodziło :wink:
Doczytałem w instrukcji dysku że powinien po jakimś czasie wchodzić w ten tryb.
Na obecną chwilę wszystko wróciło do normy dysk jest chłodny i talerze nie kręcą się jak oszalałe, chyba że ktoś z niego korzysta.
Dziękuję za próby pomocy ale widocznie jakiś chochlik się wkradł do tego sprzętu :o
Na razie zamykam temat chyba że problem znów powróci.