TD-W8970 + D-Link 320 - jak to połączyć?

Dzień dobry!
Zapewne mam jakieś śmiesznie proste pytanie, ale ani wujek gugiel, ani wyszukiwanie na forum jak dotąd nie dały mi odpowiedzi. Pewnie źle szukam ... Ale ośmielę się zapytać: jak połączyć W8970 z NASem D-Link 320, tak aby NAS miał dostęp do internetu i np. mógł w tle używać klienta P2P?
Wcześniej miałem router Netgear WNR3500L z tomato, gdzie kablem po LAN zapiąłem NAS i ten dostał swój IP i już był online - po sprawie. Te układ hulał, aż miło. Dziś zamontowałem W8970 i ... za cholerkę nie umiem wykonać analogicznego podpięcia, jak w starej konfiguracji. Proszę o wskazówki. Z góry dziękuję!

Tak samo powinno być z TP-Linkiem, sprawdź czy aby adresy IP nie są takie same na NAS-ie i nowym routerze.

Moja intuicja też mi podpowiada, że powinno być podobnie 8)
Ale na razie chyba nie jest.
Na chwilę obecną w sekcji TP-Link > DHCP server > clients list
pojawił się 192.168.1.102 (wraz z poprawnym MAC) z NASem o którym mowa. Na pudełku NASa obie kontrolki (zasilanie + dysk) świecą poprawnie. Ale wpisanie w przeglądarkę 192.168.1.102 nic nie daje - tzn. browser zwraca
Przekroczono limit czasu połączenia. Serwer 192.168.1.102 zbyt długo nie odpowiada.

Udało się sprząc obydwa sprzęty. Oto, co zrobiłem: oczyściłem pamięć przeglądarki (cache itd.), przepiąłem NAS z LAN 2 do LAN 3 i zrestartowałem komputer. Po restarcie NAS miał dostęp do sieci i był widoczny po ww. IP