TD-W8970 + (1) drukarka HP 1020 + (2) port LAN4/WAN

Witam
Jest to jeden z pierwszych moich wątków na forum - tak więc Witam wszystkich :wink:

  1. Chciałem zapytać o konfiguracje urządzenia W8970 (pracujacego u mnie obecnie jako Access Point, wcześniej jako modem+router) jako serwer drukarki. Ogólnie wszystko jest ok. Program się instaluje, widzi router, widzi drukarkę - ale problem pojawia się dalej - drukowanie jest można powiedzieć losowe - czasami się wydrukuje coś, czasami nie. wydrukuje 3 strony a potem przestaje. Ktoś może wie jak można to poprawić ?
    Próbowałem na 2ch komputerach, z windows 7 i win 8. Niestety w obu przypadkach to samo. Całość działa tak, że prawie zawsze idę z komputerem do drukarki i podpinam się kabelkiem usb.
  1. Pytanie trochę poza tematem, czy jak w routerze (pracującym jako AP, LAN 192.168.1.100, DHCP off) mogę korzystać portu WAN/LAN4 ? Czy trzeba jeszcze gdzieś wyłaczyć w ustawieniach WAN ?
    Pozdrawiam

Firmware masz najnowszy dostępny? Program widzi router i drukarkę kiedy chcesz drukować? Nie "wypluwa" żadnych błędów?

Możesz go ustawić jako router ADSL z wyłączonym DHCP wtedy wszystkie porty będą LAN-owe.

  1. Najnowsze oprogramownie 140508
    Zanim klikne drukuj, wyświetla się, ze drukarka jest wstrzymana - ale to chyba normalne. Jak klikne drukuj wysuwa się okienko z programu TP-link: drukowanie i tyle... A drukowanie jest losowe jak opisałem powyżej.
  2. Dziękuje za informacje. Obecnie jest ustawiony jako Router ADSL z LAN na szytwno i z DHCP wyłączonym.

Adresacja 192.168.1.100 jest z poza puli DHCP głównego routera? Spróbuj to zmienić i przetestować.

A powinna być ? Bo jest z adresacji.
Wczesneij gdy całość była używana jako router/modem niestety problem też wystepował więc to napewno nie to.
Pozdrawiam

Sprawdź z adresem z poza puli DHCP.
Trudno mi sprawdzić bo na moim W8970 mam obecnie OpenWRT i testuję moduł ADSL-owy. Jedynie co mogę poradzić to kontakt z supportem TP-Linka bo pierwszy raz słyszę o problemie z drukarką w tym modelu.

Problem się rozwiązał - problemem był kiepskiej jakości kabel do drukarki, był za długi. Podpiąłem drukarkę oryginalnym kabelkiem, przesunałem trochę router i wszystko zaczęło śmigać :wink: