TD-W8968 - jaki pobór energii

Czy ktoś z posiadaczy tego router-modemu może podać mi ile w praktyce ciągnie prądu?
Wg informacji ze strony TP Linka zasilacz dają aż 12V 1.5A, ale mam nadzieję, że aż tyle prądu nie ciągnie.
Mój stary dobry router 340G ciągnął tak mało prądu, że miernik nie mógł się zdecydować czy było to 1,2 czy 3W.
Zależy mi na urządzeniu, które będzie raczej oszczędne w użytkowaniu. Ewentualnie rozważam zakup modeli 8951 lub 8961 - jeśli ktoś mierzył i te to proszę o informację. Co do 8951 to gdzieś widziałem informację o 7W (ale zasilacz dają na 9V 0.6A, czyli chyba jednak musi mniej ciągnąć).
Przy okazji pytanie czym różnią się wersje V2 i V3 wspomnianego 8968?

Co do tego modelu to nie wiem natomiast mogę podać Ci wartości prądowe i napięciowe pozostałych modeli o które pytasz.
8951
-pomiar pod obciążeniem
-9VDC-460mA
-12VDC-370mA

8961
-pomiar pod obciążeniem
-9VDC-560mA

Dzięki za pomiary. Wynika z tego, że 8951 ciągnie jedynie ok. 4.5W a 8961 - 5W. Nie jest tak źle. W porównaniu do mojego starego 340G jednak wyraźnie więcej, ale dochodzi jeszcze modem, który swoje też ciągnie. Jako ciekawostkę podam, bo mierzyłem, modem USB Thomsona do Neo/Net24 ciągnie z portu ok. 350mA, czyli ok. 1.75-2W.
Ciekaw jestem ile w praktyce pobiera 8968 skoro producent dał tak wielki zasilacz 12V/1.5A

U mnie TP-Link pobiera dziennie około 1-2 kWh energii. Nie jest to dużo zważywszy na to, iż pracuje cały czas. Czyli do rachunku dopisywanych jest parę groszy, zupełnie nie odczuwalnych.