TD-W8968 Instalacja OpenWRT

Jest możliwość instalacji w routerze TD-W8968 OpenWRT przez TFTP? Jest mi potrzebny sposób co zadziała w 99% bo poprzedni router TD-W8960N wprowadziłem w boot loopa bo instalacja się przerwała i połączenie szeregowe nie pomogło.

Witam,

Jaka wersja sprzętowa Twojego routera?
Na wiki jest dostępny opis dla W8968v3 https://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tp-link_td-w8960n_v5
ale czy wszystkow nim jest OK to już nie potrafię odpowiedzieć bo nigdy nie miałem takiego sprzętu.

wg nie lepiej zostawić sobie ten router i przełączyć go w bridge a za nim ustawić jakiegoś bardziej przyjaznego z openwrt np. Archer C7 czy z tańszych WR843Nv3

Mam w wersji v5, ale gdzie bridge??? Bridge bezprzewodowe (WDS) działa tylko na zabezpieczeniu WEP które oficjalnie zostało uznane za złamane, ja używam zabezpieczenia 802.1X EAP więc o czym tu mówimy :slight_smile:

PS: A openwrt mi jest potrzebny bo chcę dostosować router pod siebie i też ze względu na serwer RADIUS do zabezpieczenia WPA2-Enterprise (802.1X EAP) aby zrobić ten serwer lokalnie a tak to on jest na moim VPSie i tu się komplikuje zagadnienie dot. Bezpieczeństwa

Więc OpenWRT na niego nie ma.

Żaden most bezprzewodowy.

Na TD-W8968 ustawiasz połączenie WAN (ADSL) dla atm0.1 jako bridge a nie PPPoE.
Do portu LAN podłączasz "normalny" router z Openwrt i połączenie wan ustawiasz jako PPPoE wpisując swój login i hasło do usługi.

Na W8968 wyłączasz WiFi bo jest zbędne.

Rozumiem, dzięki