TD-W8968 - brak synchronizacji linii adsl

Kupiłem modem TD-W8968 w okazyjnej cenie z adnotacją "nie mam zasilacza więc nie mogę sprawdzić urządzenia, sprzedaję jako uszkodzone". Ponieważ tak się składa, że mam odpowiedni zasilacz więc postanowiłem zaryzykować i kupiłem to urządzonko. Wszystko niby działa, poza jednym istotnym elementem - po podłączeniu sprawnej linii adsl (neostrada) dioda od synchronizacji linii adsl nawet nie mrugnie. Nie zrażając się tym próbowałem skonfigurować tenże modem ale niewiele to dało. Podpięty do niego dysk jest widoczny w sieci, wifi działa tylko za cholerę nie udało mi się zmajstrować działającego połączenia z netem. Czy fakt, iż ta dioda ani drgnie może oznaczać że to urządzenie jest jednak uszkodzone? Czy też po prostu źle je skonfigurowałem?

Urządzenie może być po burzy i został w nim spalony modem ADSL.
Resetowałeś urządzenie przyciskiem z tyłu?

Jeżeli reset nie pomoże można uznać za uszkodzony modem. Cała reszta jest sprawna?

Tak, resetowałem modem i tak, poza tym że zachowuje się tak jakbym nie podpiął linii telefonicznej to wszystko inne zdaje się działa poprawnie. Z urządzeniem nie było zasilacza, może to faktycznie ten piorun?
Czy takie coś jak uszkodzone gniazdo/modem adsl się naprawia? Jest to opłacalne?

Niestety nie. Nie jest to opłacalne, gdyż części do tego są drogie i u nas nie do zdobycia. Jezeli reszta działa mozna go wykorzystać jako switch kablowy.

mam jeszcze TD-W8901G z wbudowanym modemem da się go spiąć z tym zepsutym żeby to on trzymał połączenie z netem, a ten zepsuty podawał sygnał wifi i pozwalał korzystać z dysku podpiętego do usb?

Można wykorzystać stary router. Warto skonfigurować go jako bridge, a na W8968 ustawić Wireless router i połączenie WAN jako PPPoE i na nim wpisać login i hasło.
Stary router spiąć kablem LAN do portu WAN/LAN1.

8901 pobiera sygnał od dostawcy, natomiast na 8968 możesz wyłaczyć serwer DHCP i spiąć je kablowo po LAN.

wielkie dzięki za podpowiedzi, spróbuje tak właśnie zrobić, mam nadzieję że uda mi się to ogarnąć :slight_smile:

Na spokojnie się uda. Jak co to wiesz gdzie nas szukać :wink:

a, jeszcze jedno mi się przypomniało zanim zacznę - oba urządzenia mają ten sam domyślny adres IP - 192.168.1.1 powinien go w którymś z nich zmienić? a jeśli tak to w którym najlepiej.

Zmienić możesz dowolnie. Najlepiej na starszym urządzeniu zmień na 192.168.0.1 jeśli używasz połączenia przez WAN i PPPoE. Jeśli używasz go jako AP z wyłączonym DHCP to zmień IP na W8968 na 192.168.1.2.

no coż, bez instrukcji dla opornych to mi się chyba nie uda :slight_smile: czy opisana tutaj http://www.tp-link.com.pl/article/?id=143 procedura będzie właściwa w moim przypadku?

Idź w tym kierunku.