Td-w8961nd

Dziala,wykonalem bez polaczenia szerokopasmowego.

Zainstaluj sobie mozille i spróbuj ponownie http://192.168.1.1 ale bez połączenia szerokopasmowgo

Na wszystkich czterech portach LAN jest identycznie? Innym kabelkiem próbowałeś?

Sprawdzalem na mozilli skutku brak.
Wszystkie 4 porty sprawdzalem na kazdym to samo,kabel tez zmienilem i duzej roznicy nie ma.
Proby konfiguracji koncza sie zwykle na probie logowania lub dalej chwile po zalogowaniu gdy proboje cokolwiek zrobic,wyglada to konkretniej tak,ze po wylaczeniu i wlaczeniu routera mam chwilowo dostep do tych ustawien/logowania ale pozniej znika taka mozliwosc.

Wygląda to na usterkę w oprogramowaniu. Jeżeli masz go jeszcze na gwarancji to reklamuj.

Tak tez zrobie,bede informowal o dalszych losach.

Zrób jeszcze reset 30/30/30

Zaczne od poczatku,wczoraj zrobilem reset 30/30/30 co w niczym mi nie pomoglo.
Bylem dzisiaj oddac na reklamacje router,na wszelki wypadek poprosilem o sprawdzenie czy dziala i okazalo sie,ze na sklepowym laptopie dostep do konfiguracji jest na zawolanie,bez zadnego problemu.
Teraz moje pytanie - co jest u mnie nie tak na 2 komputerach(pc i laptop),ze na tych samych przewodach nie mam dostepu do konfiguracji,piszcie jakie macie pomysly bo ja juz sprawdzilem te komputery kilka razy i nic podejrzanego nie znalazlem.

  1. Pisałem już o tym wyczyszczenie przeglądarek z historii i ciasteczek
  2. Testowe wyłączenie firewall-a systemowego i antywirusa
  3. Spróbuj uruchomić komputer w trybie awaryjnym z obsługą sieci (połączenie kablowe do routera)
  4. Zainstaluj z płytki lub z pendrive-a jakiś botowalny CD/DVD-Linux i spróbuj zalogować się
    Wygląda że coś w systemie blokuje ci dostęp do routera (tak to od początku wyglądało).

Jeżeli masz antywirusa za free np: avast to go wyłącz lub odinstaluj. Po tym zabiegu spróbuj połączyć się do routera. Systemy oryginalne czy cracowane?

1.Zrobilem wczesniej jak pisales,zrobilem i teraz skutku brak.
2.Firewalla nie uzywam,antywirusa wylaczalem tez bez efektu.
3.Tryb awaryjny z obsluga sieci daje te same objawy co normalny rozruch.
4.Wlasnie bede sie za to zabieral,zobacze jak pojdzie.

Antywirus to avg wersja darmowa system crackowany,sprawdze czy odinstalowanie da cos wiecej niz wylaczenie.

Jaki to windows?

Winda 7 ultimate.
Probowalem przy pomocy kaspersky rescue diska 10 wejsc w konfiguracje,nie udalo sie - w prawdopodobnych przyczynach jest napisane tak:
-brak polaczenia miedzy routerem a komputerem
-serwer jest zajety
Przy okazji sprawdzilem calosc pod wzgledem wirusow i innego scierwa,nic nie wykrylo.

Chodzi mi o jakąś bootowalną kompilację linux-a (ubuntu, mint itp) którą uruchomisz z CD/DVD lub pendrive. Bardzo fajny do tego celu jest programik rufus który z obrazu ISO zrobi ci taki pendrive -
http://rufus.akeo.ie/downloads/rufus-2.10.exe

Linuxmint 18,odpalilem sobie z pendrive'a wszystko pieknie,ladnie tylko to nic nie dalo.

Osobiście nie mam więcej pomysłów, bez zobaczenia routera i podłączenia do własnego komputera.

Problem rozwiazany,okazalo sie ze jednak router byl uszkodzony,niestety obsluga sklepu nie chciala sie pochwalic i nie znam przyczyny.
Dziekuje Wam bardzo serdecznie za wszystkie rady,musze powiedziec,ze sporo mnie nauczyly i pokazaly co robic nastepnym razem w razie problemow.
Na koniec mala anegdota,mianowicie gdy oddawalem po raz drugi router na reklamacje,pewien pracownik ktoremu trafilo sie sprawdzanie dzialania routera,stwierdzil calkowita smierc sprzetu,gdyz nie podlaczyl w ogole zasilacza ani do routera ani do gniazdka,dodac mozna tylko,ze wokol niego bylo jeszcze z 5 pracownikow tego sklepu i zaden sie nie zorientowal.

nie wiem czy ten router jest podatny na ataki wirusów z wewnątrz sieci, ale raczej zabezpiecz go tak jak jest to opisane w linku podanym wcześniej (i koniecznie zmień hasło dostępu do panelu administracyjnego na własne i trudne)