TD-W8961ND ver.3.0 - Zgubił synchronizację

Ale co mam sprawdzić na LB. Czy działa internet? Pisałem wcześniej że internet działa na LB bez problemu i po kablu i wifi.
Na Tp-linku dział tylko na kablu bo z chwilą włączenia wifi traci synchronizację ADSL.

Czyli masz dowód ma uszkodzenie twojego TP-linka.

Ok czyli tylko serwis.
Dzięki za pomoc i mam tylko nadzieje że po naprawie czy też wymianie nie będzie już żadnego problemu z tym sprzętem.

Czekamy na informacje po powrocie urządzenia z serwisu.

Wysłałem sprzęt do serwisu i odesłali go z powrotem twierdząc że u nich usterka nie występuje.
Dałem więc router do sprawdzenia w zaprzyjaźnionej firmie internetowe i okazało się że router też działa bez zarzutu.
Podłączyłem więc znowu u siebie przerabiając konfigurację sugerowane przez serwis i informatyka z firmy internetowej i niestety nic to nie dało nadal router łączy się z neostradą bez problem tylko kiedy jest w nim wyłączone wifi.
Co jest grane???

Na innym sprzęcie w domu działa normalnie? Może linia telefoniczna wymaga naprawy. Masz telefon stacjonarny?

Livebox działa bez problemów, telefonu nie mam.

Wszystko wskazuje na linię. Tłumienie masz trochę duże. Mam też ten model i u mnie nie ma problemów.

Czy to możliwe że problemy z linią telefoniczną mają wpływ na to że router ma połączenia z netem tylko po kablu, a rozłącza się przy próbie połączenia się z nim bezprzewodowo?
Jeżeli tak, to znaczy że tepsa musi blokować ten router, bo ich LB działa.

W sumie nie mam już pomysłów. Sprawdź na zupełnie innym routerze- porzyczonym jak możesz. Jakie napięcie masz w instalacji elektrycznej?

Mam 238V +/- 1-2V

Opisz swoją instalację telefoniczną. Może jest gdzieś jakiś wrażliwy punkt. Najlepiej porób zdjęcia kabli i gniazdek.
Spróbuj ustawić WiFi na inną moc nadawania, inny kanał WiFi.
Przestaw modulację na ADSL2 albo G.DMT(tutaj stracisz trochę na prędkości)
To są wszystko kombinacje.
Skoro sprzęt działał przez 6 tygodni i przestał działać to raczej jest on uszkodzony lub linia telefoniczna została delikatnie uszkodzona.

Kabli nikt nie dotykał do momentu kiedy przestał działać router.

  • zmieniałem moc nadawania
  • na G.DMT nie ma w ogóle netu
    Reklamowałem linię u TEPSy, przyjechał magik sprawdził i stwierdził że wszystko jest dobrze a TP-LINK jest uszkodzony. Tylko dlaczego serwis nie stwierdził usterki i działa też w biurze a u mnie nie.

U Ciebie w domu, ale linia jest też poza domem ( u Ciebie około 2,5-3km).

To jest dziwne bo powinien być. ( okolo 7000-8000kbps synchronizacji na download)
Jak jesteś połączony kablem to router pracuje prawidłowo? Spróbuj pobrać plik z serwera noc.gts.pl ( np 100MB)
Pomysłów więcej nie mam. Podaj jeszcze prędkość synchronizacji z liveboxa.

Tepsa twierdzi że linia jest OK.
Na kablu pracuje normalnie, właśnie pobrałem plik 400MB
Zrzut liveboxa

Zrzut TP-LINK tuż przed rozłączeniem z neostradą

Parametry synchronizacji są bardzo podobne. Tutaj bym problemu nie szukał. Jak dla mnie to router jest uszkodzony. W innym miejscu są inne parametry i moc potrzebna do nawiązania połączenia też będzie inna. U Ciebie jest potrzebna większa ( ze względu na tłumienie) i brakuje prądu na WiFi.

Gość z serwisu zaproponował abym wysłał mu swój rom z konfikuracją, a on sprawdzi na takim samym modelu.
Nie wiem czy mogę to zrobić bo oprócz konfiguracji jest tam też informacja z hasłem i loginem do neostrady?

Tak te dane tam są
możesz wpisać do routera domyślny login i hasło do neostrady:
rejestracja@neostrada.pl
rejestracja
Na tym połączenie się nawiąże i twojego hasła to neo znać nie będzie.

Dzięki tak zrobię, może coś to pomoże.
Prześle wam najnowszą testową wersje oprogramowania, którą dostałem z centrum pomocy technicznej TP-LINK do naprawy routera (niestety mi nie pomogła)
UWAGA!!! PO WGRANIU TEJ WERSJI NIE MA MOŻLIWOŚCI POWROTU DO WERSJI POPRZEDNIEJ.