TD-W8961ND ustawienia QoS?

Witam Wszystkich
Mam Router Tp-Link TD-W8961ND i mam następujący problem, albo po prostu potrzebę właściwej konfiguracji.

Opiszę sytuację:

Router zamieściłem na piętrze w domu, aby zasięg był duży, okazało się, że sygnał jest tak mocny i mój sąsiad też z niego korzysta (przez smartfon), podałem mu hasło i stwierdziłem, że może przecież korzystać (ja też kiedyś od niego korzystałem). Problem polega na tym, że jak On włączy jakiś filmik w znanym serwisie internetowym to ciągnie mi prawie całe łącze tak, że ja nie mogę nawet nic otworzyć w przeglądarce, nie mówiąc już o graniu. Dlatego chciałem jakoś podzielić lącze, aby było chociaż po równo.
Szukałem odpowiedzi w internecie i wyszukałem, że chyba muszę włączyć i ustawić funkcje QoS. Zrobiłem to wg. tego przepisu:

(bez przypisania reguły konkretnego komputera) Tylko chyba nie bardzo to się sprawdza...
Proszę o jakiś komentarz czy:

  1. W tym przypadku to funkcje QoS należy skonfigurować
  2. Czy zrobiłem to poprawnie

QoS w tym routerze to nie podział łącza tylko priorytety dla pakietu danych na skonfigurowanych portach. Niestety kiedy sąsiad używa p2p czy ogląda dane strumieniowe (filmy) nic to nie daje. O jakiej w ogóle prędkości łącza mówimy?

mój sąsiad też z niego korzysta (przez smartfon), podałem mu hasło i stwierdziłem, że może przecież korzystać (ja też kiedyś od niego korzystałem)
Regulamin Orange-owy zabrania udostępniania internetu poza lokal jego rejestracji - to tak ma marginesie.

Prędkość łącza to bodajże 10 Mbps
Tu jest dokładniejszy pomiar:
http://www.speedtest.pl/test/106769432

A internet mam od Netii

Na jedno wychodzi. Na W8961ND nie podzielisz łącza.

Czyli wychodzi na to, że jak będę mu pozwalał korzystać z mojego internetu to ja po prostu będę miał opóźnienia, rozłączenia, ogólnie spowolnienie neta i w żaden sposób tego nie zmienię ani nie ograniczę?

Ograniczysz ale nie na tym routerze.