TD-W8961ND - Brak dostępu do internetu przez WiFi

Witam. Bardzo niedawno zakupiłem nowy router, z powodu awarii starego. Nabytek, ów TD-W8961ND, spisuje się świetnie jeśli chodzi o połączenie po kablu do stacjonarnego PC. Jeśli chodzi o laptopy i inne mobilne blaszaki, to mimo połączenia z siecią (dobrego, nie zrywanego) internet na nich nie działa. Przy konfiguracji z początku wspierałem się quick startem, a później próbowałem coś zmieniać ręcznie z pomocą guidów. Firmwere mam 3.0, czyli jak zauważyłem najnowszy. Proszę o pomoc i w miarę łopatologiczne wyjaśnienie.

Pokaż screena z zakładki Wireless .

Niedawno zrestartowałem do fabrycznych, więc nic specjalnie nie będzie zmienione.

Obrazki proszę dodawać zgodnie z zasadami forum . Wojtek2803 .Poprawiłem

Wireless mode ustaw na b.g (pomiń N)
Channel Bandtwidth ustaw na 20MHz .
Klikasz save i reboot routera .

W konfiguracji wifi masz wyłączone szyfrowanie. Authentication Type masz na Disable powinno być na Enable. Tam ustawiasz sobie typ zabezpieczenia AES lub TKIP-preferowane to pierwsze. Ustawiasz hasło WPA2- literowo-cyfrowe. Takie też zabezpieczenie musisz wpisać do urządzeń z którymi bedziesz się łączyć. Wszystko to pod warunkiem iż nazwa Twojej sieci jest widoczna.

Po zaszyfrowaniu na mobilnych mi sieci już nie wyszukuje. Czy to, że z internetem łączę się przez Panel Sterowania w Centrum Sieci i Udostępniania, tak jak na screenie, może mieć jakiś wpływ?

Po zmianie na b.g nie mogę już channel bandwidth zmienić, które wybrać w takim razie?

Przez panel się nie łaczysz. W prawym dolnym rogu na pasku zadań powinieneś mieć ikonke z sieciami, sprawdź czy jest wśród nich Twoja. Karta wifi jest włączona? Wyłącz i włacz router ewentualnie zrestartuj komputer.

Stacjonarnym łączę się przez kabel. A jak nie jestem przez panel połączony, to samego routera mi nie wykrywa.

Przez kabel masz dostęp do internetu na stacjonarnym bynajmniej tak piszesz? Czy pozostałe sprzęty wykrywają jakiekolwiek sieci wifi?

Jak już pisałem, po zaszyfrowaniu mobilne platformy nie wykrywają sieci. Bez szyfrowania łączyły się z nią, ale nie miały dostępu do internetu.

Przy konfiguracji wpisujesz poprawnie nazwę użytkownika i hasło podane od operatora? Dioda synchronizacji świeci się?

Wszystko ok wpisane i jedynie dioda od lan mruga cały czas.

A pozostałe diody jak się zachowują?

Power, ADSL i WLAN świecą ciągle.

Czyli ok. Pokaż zakładkę Wireless z tego routera. Zapytam jeszcze raz czy sprzęty mobilne wykrywają jakiekolwiek inne nadające sieci wifi?

Laptop brata wykrywa sieć.

I co, wpisujecie hasło i nie łączy?

Tak. Na lapku jest win8 i po wpisaniu jest napisane, że dostęp jest ograniczony. W praktyce internetu nie ma.

Jak możesz to pokaż zrzut z programu inSSIDer. Odebrałeś PW?

Na stacjonarnym mogę tylko po kablu się ze światem komunikować. Mam napisane, "No Wi-Fi devices connected". Na laptopa brata bym to musiał zainstalować tak? Pw odebrane.