Td-w8960n v5

Witam, ostatnio elektrownia zepsuła mi ruter (włączali i wyłączali prąd co sekunde z 10 razy). Miałem ten sam model ale jeszcze w tym starym wyglądzie (biały prostokątny). Nie zawodził mnie więc postanowiłem kupić taki sam. Wydawało mi się że nowszy model to oczywiście nawet lepiej powinien działać, nic bardziej mylnego. Od momentu pojawienia mam z nim problemu ze stabilnością łącza.
Objawy: przeglądam strony internetowe, nagle jakaś strona nie działa, sprawdzam kolejne także nic, patrze na ikonke łącza (win7) wszystko gra zasięg jest, nie ma żółtej ikonki (brak internetu), strony samoistnie zaczynają działac po upływie około 1 minuty, i tak ciągle co 10-15 minut, lagi?!
Dołączam zdjęcia przedstawiające moje ustawienia. Dodam że nie grzebałem w routerze, jedynie quick settings. Router próbowałem przywracac do ustawień fabrycznych, resetować, dalej to samo.

Wyłącz WiFi na routerze i sprawdź, czy problem występuje, gdy łączysz się kablem.

W momencie 'lagu" ikonka ADSL na routerze pali się ?

problem jest taki że używam komputera z dala od routera i niestety nie widze czy się pali ale następnym razem spróbuję szybko podbiec do routera i sprawdze czy sie pali,
tak samo z kablem, nie zabardzo mam jak spróbować na kablu

Czyli łączysz się po wifi ? Zatem bandwith ustaw na 20MHz. Przeskanuj również siec inssiderem i wrzuc screena na forum .

tak łącze się przez wifi, używam także range extendera TL-WA854RE (ale nie obwiniam go bo na poprzednim routerze nie było problemów, również w czasie lagu szybko przełączyłem się bezpośrednio na router i także był lag)
zmienilem na 20 w routerze i extenderze
instaaa- to range extender a insta-to router

Twoja sieć to insta ? Jeśli tak to zdecydowanie za słaby sygnał ponizej -77RSSI . Dlatego występuje "lag" za słaby sygnał . Zmień położenie routera optymalnie -60RSSI spróbuj uzyskać.

tak, insta - to mój router podłączony do adsl
instaaa- to reapter pomiędzy routerem a komputerem
wcześniej router stał w tym samym miejscu ten sam model i nie występowały tego typu lagi
przez reaptera rssi jest około 60 (z nim się łącze)

znalazłem coś ciekawego (nie znam się zabardzo), mianowicie w ustawieniach extendera znalazłem rubryke LOGs, i co jakiś czas jest czarwony błąd (skojarzyłem że może to być ten LAG o którym mówie, bo jest cyklicznie), może się myle ale daje fotke

Widać że reapater traci połącznie bezprzewodowe z routerem . Jak pisałem wyżej zmień położenie routera , aby uzyskać RSSI ok -60 . Jedyna metoda na pozbycie się lagu.

ale czy to ma znaczenie jeżeli ja nie łącze się bezpośrednio z routerem tylko z repeterem który ma bardzo dobry zasięg zarówno z routerem jak i ze mną?

Własnie reapter ma link na pozionie -77RSSI . Czyli mało od głownego routera i tutaj następuje zerwanie połaczenia pomiedzy routerem, a repaterem .

inssider pokazuje połączenie mojej karty sieciowej z komputera do repetera(instaaa) (gdzie widać że jest stabilnie 50)
pokazuje także do routera (insta) (75rssi)
druga fotka pokazuje jakie polaczenie ma repeter z routerem (4/5kresek, czasami jest też 5/5)

czy antenty 8 dbi tp-linka poprawily by zasieg? czytalem takze o trainsmiterach do gnizadka czy to faktycznie dziala i jest "jak po kablu" ?? warto w to zainwestowac?

Oczywiście że opłaca się zainwestować w plc. Dokładnie takie połączenie działa jak kabel.

Tak, PLC to dobry pomysł, o ile nie masz kuchenki indukcyjnej, i będą wpięte w gniazdka z dala od urządzeń elektrycznych dużej mocy (pralka, czajnik, mikrofalówka itp.) bo wtedy w czasie pracy tych urządzeń lagi również mogą się pojawiać. Anteny 8dBi też mogą pomóc, ale z powodu zaszumienia eteru w Twojej okolicy - cudów bym się nie spodziewał.

To są skrajne przypadki ale oczywiście mogą się zdarzyć. Fizyki się nie oszuka niestety. Ogólnie PLC dobry pomysł.