TD-W8960N v5

Witam wszystkich, od tygodnia używam TD-W8960N v5 z najnowszym firmwarem TD-W8960N_V5_131129 zainstalowanym fabrycznie.
Wybór padł na ten model z uwagi na chipset broadcoma, który powszechnie uważany jest za bardzo stabilny.
Plusy:

  • chipset Broadcoma, wbrew opinii krążącej w necie, że nadaje się na słabe linie a niezbyt na lepsze bo przycina synchronizację. Działa również na lepszych liniach, dobrze trzyma wysokie synchro. Wszystko zależy do jakiej karty jesteśmy wpięci po drugiej stronie i oczywiście od jakości linii.
  • Bandwidth Control, przydział widełek transferu dla konkretnych adresów ip
    Minusy:
  • nie działa funkcja nat loopback, która została dodana już w poprzednich wersjach routera
  • nie ładuje się www od strony interfejsu WAN, pyta o hasło i to wszystko
  • brak prostego firewalla, możliwość blokowania po IP na input WAN
  • okrojone polecenia przy połączeniu telnet, brak sh
    Na moim łączu adsl2+ miałem już routery netgear, zte, sagemcom, fritz!box :wink:

Ja mam ten ruter pare tygodni i raz działa raz nie , jakis problem z DNS .

Nie miałem okazji przetestować jak działa dns, u mnie za to odpowiedzialne jest raspberry pi, na którym mam cache dns w postaci dnsmasq.
Ponadto wyłączona jest funkcja serwera dhcp, którą również przejął raspberry pi.
Zależy mi też na wznowieniu połączenia ppp o określonej godzinie w nocy co realizuję skryptem po telnecie.
Nie korzystam też z wifi na tym routerze :wink:
Jestem w trakcie stabilizacji linii, w nocy zrywa i przybywa trochę Upstream, Downstream trzyma od początku taki.
Linia ma długość około 1km, uptime routera 4 dni.
Line Coding(Trellis): On On
SNR Margin (0.1 dB): 60 65
Attenuation (0.1 dB): 200 78
Output Power (0.1 dBm): 191 122
Attainable Rate (Kbps): 21716 1238

Path 0
Downstream Upstream
Rate (Kbps): 12445 1238
Ping do onetu 20ms.