TD-W8960N i zwalniająca prędkość

Witam,
Ostatnio mam spory problem z moim routerem i prędkością (Neostrada do 10 mb). Otoż po podłączeniu usługi i tp linka prędkość była względnie dobra 8-9 mb/s jednak teraz po jakimś czasie internet strasznie zwolnił i mam ok 0,8-1 mb/s. Z braku umiejętności po podłączeniu urządzenia użyłem tylko "szybkiej konfiguracji" i wydaje mi się ze tu leży problem, być moze wgłębienie się w konfiguracje rozwiąże mój problem ? Z góry dzięki za wszelka pomoc

Jak synchronizuje się linia?

Wiem, że to glupie pytanie ale jak to sprawdzić ?

Klepiesz w przeglądarce internetowej:
192.168.1.1
Dalej podajesz login:
admin
hasło:
admin
i otwierasz zakładkę Device info
---> Statistics
---> xDSL i tam masz dużą tabelę z parametrami. Potrzebna przynajmniej górna część, a najlepiej całość (nie zmieści się cała na jednym zrzucie ekranu, musiałbyś dać 2 zrzuty)

Zrobiłem ss całości :slight_smile:

Ktoś spaprał konfigurację. Przy tych parametrach MUSISZ mieć PEŁNE 10Mb/s
Ile czasu już masz tak niską prędkość? 2-3 tygodnie? Jeśli tak, to zgłaszaj awarię do skutku. Podawaj konsultantom parametry linii lub wyślij te zrzuty ekranu przez formularz na Mój Orange i domagaj się naprawy uzasadniając, ze NIE MA obiektywnych przesłanek do tak niskiej synchronizacji linii (data rate).
Możesz spróbować sam zrestartować DLM poprzez ustawienie na sztywno modulacji ADSL2 (bez plusa) i poczekać ze 2 tygodnie (może szybciej) na powrót prędkości. Ale ja polecam formularz/konsultanta - domagaj się szczególnie napisania zlecenia do Centrum Kreowania Usług w celu restartu DLM (stabilizatora linii) - oni mogą to zrobić z dnia na dzień.
Jeśli zdecydujesz się sam grzebać w routerze z ta modulacją, to:
Wejdź w zakładkę Advanced Settings
---> DSL
i tam ODZNACZ ADSL2+ oraz upewnij się, że masz ZAZNACZONE Bitswap oraz SRA

Koledzy Mam taki kłopot jak powyżej. Na tp-link na speed test mam 4,5 do 5Mb na kablu jak i na wi-fi.Wcześniej używałem Edimax ar-7064sg+a, na teście było 9 do 12Mb, co jest nie tak. Mam zaznaczone Bitswap oraz SRA, bo po resecie rutera nie było, nie odznaczałem ADSL2 plus, bo jak to zrobiłem to mnie wywaliło z internetu. Co mogę jeszcze zronić!