TD-W8960N i livebox

Witam chciałem podłączyć tplinka do liveboxa kablem przez ethernet, czyli livebox dostaje neta kablem telefonicznym i chciałem go udostępnić routerowi tplina lanem.
W tplinku skonfigurowałem jeden z portów lan na wan, z tego linku -
http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=344 , ustawiłem adres ip lanu na : 192.168.1.2

W liveboxie dałem wyjątek do dhcp - by przydzielił adres tplinkowi na wanie: 192.168.1.253.
livebox ma adres 192.168.1.1
Próbowałem już wielu rzeczy. mógł by mi ktoś pomóc ? jeśli trzeba to dam screeny, tylko proszę powiedzieć z czym.

Adres Lan-owy na TP-link musi być z innej podsieci czyli np. 192.168.2.1

A co z dhcp ? jak on będzie wtedy przydzielał ip urządzeniom podłączanym do tplinka? Bo wyłączyłem go w tplinku a w liveboxie jest włączony i przydziela z puli od 192.168.1.100 do 192.168.1.150

Jeżeli chcesz mieć wszystkie urządzenia w jednej sieci to zrób reset do ustawień fabrycznych ba tym TP-linku. Zmień adres IP na 192.168.1.254 i wyłącz DHCP. Bez konfiguracji EWAN. TP-link będzie działał jako AP - punkt dostępowy.

Rany.... Rzeczywiście działa... Nie wiem jakim cudem ale tak też próbowałem, bo to było dla mnie najprostsze rozwiązanie i nie chciał się komunikować z liveboxem.
Cały dzień się męczyłem i ten reset pomógł. Dzięki wielkie. :slight_smile: