TD-W8960N - czy da radę osiągnąć 100Mb/s po wi-fi?

Witam
Posiadam router TD-W8960N, który został mi po neostradzie. Kilka miesięcy temu zmieniłam dostawcę na vectrę, więc łącze zmieniło się z adsl na xdsl, ale w tym routerze można przekonfigurować jeden z czterech portów w switchu, więc wszystko było w porządku, router osiągał pełne prędkości do czasu kiedy tydzień temu dostałam i przyjęłam ofertę przyspieszenia neta z 30Mb/s do 100. Upload pięknie zmienił się z 1,5 na 10Mb/s, ale download z kolei to tylko w porywach do 40Mb/s na każdym z 4-ech komputerów a po kablu pełne 100. Zmieniałam kanały na chyba wszystkie możliwe, zmieniłam na 11n only, zmieniałam przepustowość na 20/40Mhz oraz w opcji tylko na 20Mhz. I nic. Czy 40Mb/s to maximum jakie mogę osiągnąć na tym routerze? Rozumiem, że 300Mb wi-fi nigdy [?] nie osiągnie, ale spadek do tylko 40Mb? Czy jest coś, co mogę zrobić poza kupnem nowego routera?

Karta sieciowa też musi mieć pełne 300Mb/s. Sprawdź z jaką prędkością linkuje się karta. Jeżeli 150Mb/s to już wszystko jasne.

Pokaż stan sieci, a dokładnie szybkość jaką masz na karcie .

Karta to RTL8188CE, w menedżerze zadań w zakładce Sieć wyświetla, że szybkość to 150Mb/s [skacze z 120-150]

No to masz odpowiedź.

No dobrze, ale nawet tych w testach na stronach internetowych [speedtesty itd] wyciąga tylko 40Mb - rozumiem spadek prędkości, ale aż do 40Mb?150Mb to chyba spory zapas do tych 100? Więc co mam zrobić? Czytałam już tak dużo, że przyznam, że się gubię i dlatego proszę o pomoc :slight_smile:

150Mb/s to transmisja dwukierunkowa (suma download/upload) więc realny transfer to 60-70Mb/s w idealnych warunkach. Ty mówisz że ci skacze ta prędkość czyli dochodzą jakieś zakłócenia i poziom sygnału, no i robi się 40Mb/s.

Ale to niewydolność kart sieciowych czy routera? Czy to oznacza, że czeka mnie zakup kart sieciowych do wszystkich czterech komputerów, gdybym chciała wyciągnąć pełne prędkości? Sądziłam, że to może przez to, że router nie jest typowo pod xdsl...

Wąskim gardłem jest w tym przypadku karta bezprzewodowa.

Ech, no to trochę przykre. Bardzo dziękuję za pomoc :slight_smile: