TD-W8951ND: Zrywanie połączenia WI-FI N

Witajcie
Neostrada 20 Mb/s i TD-W8951ND. Sieć: 2 notebooki podłączone przez WiFi. Jeden poprzez wbudowane WIFI Intela drugi za pomocą TL-WN723N (wbudowana karta padła)
Problem: Zrywanie WiFi gdy radio jest na N i w sieci są 2 komputery jednocześnie (przy jednym też występuje, ale dużo rzadziej) Mieszkanie w bloku 40 m. Router kilka metrów od komputerów. Problem nie występuje przy standardzie G ale wtedy internet potrafi znacznie zwolnić i pogarsza się sygnał a na N wszystko śmiga tylko te zrywy. Jak sobie z tym poradzić. Próbowałem restartu itp. Nie pomaga
Pozdrawiam

Pasmo ogranicz do 20MHz i wybierz konkretny kanał (bez auto). Zainstaluj inSSIDer-a i zrób skanowanie. Daj obrazek na forum z zakładki NETWORKS.

Witam, załączam obrazek
Proszę mi podpowiedzieć jaki kanał najlepiej ustawić ?
Pasmo jest na 20.
Pozdrawiam

//poprawiłem Heinz
Używaj opcji "Załącz obrazki do postu:"

Ustaw kanał 6.

Kanał mam już na 6. Zobaczymy co to da. Na pewno zdam relację
Pozdrawiam

Nadal rwie niestety. Co można dalej poczynić?
Pozdrawiam

Dla karty sieciowej masz wyłączone zarządzenie energią? Co się dzieje z sygnałem (patrz inSSIDer) kiedy masz te niestabilności? Niestabilności występują równocześnie na wszystkich urządzeniach w sieci?

Zarządzanie energią wyłączone.
Przed chwilą znowu miało miejsce zerwanie połączenia.
Wg wskazań inSSIDera sygnał oscyluje między 57 dBm a 66 dBm Niestabilności występują losowo na różnych urządzeniach w sieci

Nie wiem czy to ważne ale zauważyłem że skacze prędkość karty
Wyczytałem, że karta dostosowuje prędkość do jakości połączenia WiFi u mnie jest różnie od 14,5 Mb/s do 58 Mb/s

Moim zdaniem zakłócenia mają duży wpływ na stabilność połączenia w trybie 802.11n. Daj jeszcze pomiary kiedy router działa w trybie 802.11g.

Router w trybie G.

W tej chwili internet zwolnił. Wiem że nie będzie rwał ale będzie wolniejszy dlatego takie rozwiązanie niezbyt mnie cieszy - już to przerabiałem

W trybie 802.11g nie powinno być problemu z transferem 20-22Mb/s a jeżeli tak nie jest to znowu zakłócenia mają dużo do gadania.

Niestety ja w 802.11g ja osiągam 10 - 14 Mb/s
Spróbuję wepchnąć go na gwarancję. W internecie (nawet na tym forum i na elektrodzie) można znaleźć wiele opisów problemów z tym sprzętem. Niestety nie doczytałem tego przed zakupem

99% router jest sprawny. Zakłócenia plus poziom sygnału robią swoje widać do zresztą że nie osiągasz 54Mb/s.

Postaram się pożyczyć inny router i sprawdzę - dam znać.
Opinie
http://www.komputronik.pl/product/136661/Sprzet_komputerowy_/Sieci_i_komunikacja/TP_Link_router_ADSL_Wi_Fi_150Mb_s_TD_W8951ND.html

Każdy ma takie prawo do komentowania negatywnego jak i pozytywnego. Z doświadczenia wiem że dużo zależy od konfiguracji routera no i panujących warunków w eterze.

Witam!
Napiszę jak się sprawa zakończyła. Kupiłem inny router, innej firmy i podłączyłem - problem nie występuje - radio także na N co jednoznacznie wskazuje na problem po stronie TP-LINK TD-W8951ND a nie żadnych zakłóceń co sugerował Pan Administrator forum.
TP LINK pojechał do serwisu.
Dzięki wielkie za chęć pomocy
Pozdrawiam.
Mariusz

Z naszych wstępnych ustaleń wygląda na to że powodem jest słaba wydajność zasilaczy zastosowanych przez producenta.

Mogę prosić o podanie modelu routera oraz napięć z zasilacza?

Jeśli chodzi o router którego teraz używam to jest to Asus DSL N12U wer. B1
AC Input : 100 ~240 V(50~60HZ)
DC Output : 12 V/1.5 A
Power Consumption : 18 W Max.