TD-W8951ND V5 - konfiguracja

Witam forumowiczów.
Mam problem z internetem.Jest to sprzęt w pracy, dostawca internetu Netia. Otóż mam router TD-W8951ND V5 (zdjęcie modelu poniżej) podpinam kablem telefonicznym (dziura po prawej z perspektywy patrzącego na monitor/ w dziurze po lewej wpięty fax+telefon), na zdjęciu wpięty ethernet ponieważ potrzebuje internetu zeby tu pisać wtyczkę do gniazdka ADSL w routerze. Później kabel ethernet do komputera stacjonarnego i WLAN routera i kabel zasilania do gniazdka.
Niestety nie świeci się w ogóle dioda ADSL jakby internet nie istniał. Jednakże mam dostęp do ustawień routera poprzez 192.168.1.1.
Pewnie problem byłby ze strony Netii gdyby nie fakt, że jeżeli podepnę internet w prawe gniazdko kablem ethernet i drugi koniec bezpośrednio do komputera(jak na obrazku), internet śmiga idealnie.
Router jest nowy, świeżo odpakowany. Próbowałem też inny, ten sam problem. Windows 10.
Proszę bardzo o pomoc, bardzo zależy mi żeby rozwiązać ten problem. :cry:

Oczywiście jeżeli jest podpięty kabel ethernet do komputera i routera świeci się dioda WLAN

Popraw tytuł tematu zgodnie z pkt. 1.10 regulaminu. CHACA
Poprawiłem bo widzę że autor się nie pali do tego - Administrator

W takim razie jak dostawca dostarcza Ci sygnał internetu? Czyli że masz z prawego gniazda dostęp do internetu?

Mam z prawego gniazda dostęp do internetu. Mogę tam wsadzić i kabel ethernet i normalny telefoniczny. Jeżli wsadze tam kabel ethernet jeden koniec, a drugi do komputera stacjonarnego internet działa. W lewym jest chyba tylko telefon.
Po wejściu na speedtest wyświetla Netia ip i host KM NET (to chyba dostawca?)

Podsumujmy:
Z lewego gniazdka masz telefon.
Z prawego masz Neta jak podepniesz kompa, ale NIE MASZ telefonu. Nie podpinaj do prawego gniazdka kabla telefonicznego, bo uszkodzisz to gniazdko.
Czyli potrzebujesz routera nie ADSL, ale zwykłego, np. TP-LINK TL-WR740N, albo 1043ND
NIE potrzebujesz routera ADSL, bo nie masz Internetu od Netii, tylko od lokalnego dostawcy KM-NET, który z kolei bierze sygnał od Netii, ale to już Cię nie obchodzi skąd Twój dostawca ma Neta.

Przychylam się do wypowiedzi kolegi wyżej. Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie jest zakup WR-1043 v2 lub v3.