Td-w8951nd rozłącza się

Witam.
Mam ogromny problem z tym routerem. Wczesniej miałem dlinka i wszystko gralo jak trzeba, ale sie niestety spalił. No i jedynym wyborem byl model z tematu.
Router jest zainstalowany na stacjonarnym komputerze, tak jak wczesniejszy. Gdy pod wifi podłaczy sie 1 laptop jest ok, ale gdy łaczy sie drugi to od razu urywa połaczenie na tym pierwszym. Gdy probuje sie 1 laptop ponownie polaczyc to rozlacza sie na drugim. Po paru probach łaczenia tu i tu udaje sie złapać internet na obu, a niekiedy nie ma mozliwosci połaczenia obu laptopow. Prosze o porade bo nerwowo nie da sie już wytrzymać z tym routerem. Internet to netia 7mb

Ustaw radio w trybie 802.11b+g bez trybu n oraz konkretny kanał bez funkcji auto. Potem Save i robisz reboot routera. Jeżeli nie pomoże oddajesz na gwarancji.

Odkryłem kolejny problem, konkretnie, komputer nie chce sie wlaczyc. Czy moge to ustawic na laptopie polaczonym przez wifi? Jesli tak, to jak?
A co do gwarancji, z tplinkiem walcze 2 tygodnie. 2 tyg temu w piatek kupilem go, rozlaczal sie doslownie bez przerwy i oddalem go. W zamian dostalem ten sam model

Oczywiście że tak, lokujesz się przez przeglądarkę internetową o konfigurujesz zakładkę Interface->Wireless

Nie wiem dlaczego ale na zadnej przegladarce nie moge wejsc w te ustawienia. Wpisuje w adres 192.168.1.1 i nic.

Jesteś połączony z routerem? Dostałeś jakąś adresację z DHCP routera?

Tak jestem. Internet dziala bezproblemu w tej chwili lecz ten adres nie, nic sie nie dzieje, ciagle 'wczytywanie'. Wybacz, nie wiem co to znaczy, jestem kompletnie zielony.

Daj obrazek z ipconfig /all -


Spróbuj wyłączyć na chwilę router z prądu.

Dziwnie mala czcionka...

edit
po odlaczeniu od pradu, udalo sie wejsc w ustawienia przez przegladarke. Ustawilem tak jak napisales w 2 poscie. Zobaczymy czy to cos pomoze.